Sevgili Okurlar; Fakat bir türlü şehrimizde zehir ticaretinin ve kullanımının önüne geçilemiyor. Güvenlik güçleri yakaladıkça onlar daha da artıyor.  Geçtiğiz hafta konuyu gündemine alan SP İl Başkanı Şakir Şahintaş, “Basına yansıyan haberlere baktığımızda, ilimizde hemen her gün uyuşturucu üreten ve satanların yakalandığını, değişik miktar ve isimlerde uyuşturucuların ele geçtiğini görüyoruz. Bu uyuşturucu maddeler kime satılıyor? Nerede satılıyor? Bunu kim üretiyor? Neden bir türlü önü alınamıyor? Bu sorular cevap bekliyor. Evet, emniyet güçlerimize teşekkür ediyoruz ama herkes biliyor ki uyuşturucu gibi büyük paraların döndüğü bu piyasada sıradan insanlar bunun üretimini ve satışını yapamazlar. Sokak operasyonları tamam da bu sokak satıcılarına bunu veren kaç büyük çete lideri yakalandı? Trabzon Valiliğinin bu konuda özel bir bilgilendirme toplantısı yapması, kamuoyunu bu konuda aydınlatması gerekmektedir” ifadelerini kullandı. Bu konu büyük önem arzediyor. Geleceğimiz olan gençlerimizi bu kara bataktan kurtarmalıyız.

DOĞAYLA SAVAŞ OLMAZ!

Değerli Okurlar; Karadeniz Bölgesi geçtiğimiz hafta su taşkınları ve heyelanlarla mücadele etti. Bölgemizin kaderi olan doğa olaylarına karşı tedbirlerimizi artırmalıyız. Olay esnasında değil çok daha önce büyük çaplı afetlere karşı hazırlıklı olmalıyız. Çünkü; afetlerin boyutu her geçen gün artıyor. Olmaz denenler, başımıza geliyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde Sürmene ilçemizde etkili olan aşırı yağışlar büyük hasarlara neden oldu. Rize’de heyelanlar evlerin altını boşalttı. Karayollarında dev çukurlar meydana geldi. Son yıllarda çokça bu tür olaylarla karşılaştık. Artık coğrafyamızın gerektirdiği koşullarda hareket etmeliyiz. Tabiatla insan savaşamaz, uyumlu bir şekilde geçinmeyi öğrenmeliyiz.

TMO kime hizmet ediyor! TMO kime hizmet ediyor!

TURİZM OLMAZSA OLMAZIMIZ

Sevgili Okurlar; Trabzon’da geçtiğimiz hafta içerisinde bir önemli toplantı daha gerçekleştirildi. Şehrin tamamını ilgilendiren bu toplantıya büyük katılım sağlandı. Konu turizm. Turizmin gereklilikleri her açıdan değerlendirilerek eksikler masaya yatırıldı. Hedef 12 ay turizm. Bu konuda çok eksikliklerimiz var. Fahiş fiyat işini bir an önce halletmemiz lazım. Turistler konaklama ve yiyecek sektöründen oldukça şikayetçi. Yılın 9 ayında 1 milyon 138 bin 743 yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayan Trabzon artık çıtayı yükseltmeli. Fiyat artırarak değil sürümden kazanmalı. Yoksa sektörde büyük kayıplar yaşanabilir. Daha dikkatli olmalıyız.

TRABZONSPOR’UN KAYBEDECEK ZAMANI YOK

Değerli Okurlar; Trabzonspor, bu yıl tüm taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Lige kötü başlayan Bordo-Mavililer, oynadığı futbolla gelecek adına hiç ümit vermiyor. Bu yıl şampiyonluk hayallerini daha ilk haftalardan kaybeden Trabzonspor, sezonun tamamen çöp olmaması için harekete geçmeli. Öncelik teknik direktörde. Yaptığı değişiklerde sınıfta kalan Teknik hoca Bjelica’nın oyun okuma notuna da spor camiası sıfır notu verdi. Oyunculardan da beklenilen verimi alamayan teknik patronla kısa süre içerisinde yolların ayrılacağı konuşuluyor. Karadeniz Fırtına’sı bugünden tezi yok gelecek sezonun planlamasını yapmalı. Yeni bir hoca ve kemik kadro oluşturulmalı. Trezeguet, Larsen gibi oyuncularla vedalaşılmalı. Trabzonspor bir üst seviyeye çıkmalı. Onuachu gibi kaliteli oyuncular takıma kazandırılmalı. Milyon Euro’lar verilerek alınan oyuncular yedek kulübesinde oturtulmamalı. Kendi öz evlatlarımıza Trabzonspor’umuzun menfaatleri doğrultusunda sahip çıkmalıyız.  Abdülkadir Ömür’e artık potansiyeli olan genç oyuncu gözüyle bakmamalıyız.