Trendyol 1. Lig'de 2023-2024 sezonunun bitimine yaklaşılırken Giresunspor, küme düşme kabusunu yaşadı. Dün akşam oynanan maçlarda Adanaspor'un galip gelmesi, Yeşil-Beyazlı takımı küme düşmeyi garantiledi.

Trabzon Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Liselerarası Dünya Kupası'na İyi Başladı Trabzon Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi Liselerarası Dünya Kupası'na İyi Başladı

Erzurumspor ile karşılaşacakları maç öncesinde küme düşme hattında yer alan Giresunspor, Adanaspor'un evinde lider Eyüpspor'u 1-0 yenerek puanını 30'a yükseltmesiyle matematiksel olarak küme düşmeyi garantiledi. Bu sonuçla Giresunspor, 2023-2024 sezonunda Trendyol 1. Lig'den düşen ilk takım oldu.

Yeşil-Beyazlılar bundan sonraki maçlarında prestij mücadelesi verecek olsa da, küme düşme gerçeği taraftarları üzdü. Kulüp başkanı Nahid Yamak ise Giresunspor'un küme düşmesinin baş sorumlusu olarak hedef tahtasında yer alıyor.

Giresunspor'un küme düşmesi, taraftarlarını üzse de, takımın önümüzdeki sezon için yeniden toparlanma ve güçlenme fırsatı bulacağına inanılıyor.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN