Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara sözlerine bu cümlelerle başladı. Ordu- Giresun Havaalanı hizmete başladığında Giresun halkının özellikle büyük bir coşku içerisinde olduğu yıllara dikkati çeken Başkan Kara konuyu, bugünlerde ise aynı coşku içerisinde olmadıklarına getirdi.

FARKINA VARAMADIK

GESOB Başkanı Ali Kara bunun gerekçelerini de bir bir sıralayarak devam eden konuşmasında şu sözlere yer verdi: "Havaalanımız faaliyete geçtiğinde herkes bir coşkulu, herkeste bir heyecan hakimdi. Artık Giresun'dan Trabzon'a gitmeye gerek kalmayacak, Ordu'dan Samsun'a gitmeye gerek kalmayacak düşüncesi içerisinde havaalanımız faaliyete geçti. Bu geçiş süreci içerisinde heyecanımızdan bazı olayların farkına varamadık.

RAKAMSAL HESAP YAPTI 

Araklı’da Yapılan Saha Tatbikatında Bayburt'a Giden Tur Minibüsü Devrildi! Araklı’da Yapılan Saha Tatbikatında Bayburt'a Giden Tur Minibüsü Devrildi!

Ordu 764.886 nüfuslu, gurbetçisiyle 1. 371.  766,Giresun 453.868 nüfuslu, gurbetçisiyle 1 milyon 26 bin nüfusu var. İki ilin nüfusu gurbetçisiyle 2. 398. 20. Trabzon'un nüfusu 821. 659. Trabzon'da Ankara'ya günlük üç buçuk ve beşerli 9.30 ve 20. Rize'den iki uçuş. 2 milyon 398.000 nüfuslu bir havaalanının Ankara'ya bir seferi (ki o da her gün olmamak kaydıyla) O da büyük bir mücadele ile gerçekleşti" diye konuştu.

TRABZON DAHA UYGUN

Komşu illerde sefer sayısının fazla olmasının kendilerini rahatsız etmediğini aksine onları tebrik ettiğini ifade eden Başkan Ali Kara sözlerini mesaj vererek noktaladı: "Trabzon'da uçuş saatlerinin çok  uygun olması, zaman zaman Ordu- Giresun Havalimanı'ndan daha avantajlı olması nedeniyle Eynesil, Görele, Çanakçı, Tirebolu,Güce, Doğankent, Espiye ve Yağlıdere ilçelerimiz tercihini Trabzon'dan yana yapıyor."
TAKA/BİROL SANCAK