Muhtar Sultan Göktaş, plaket töreninde yaptığı konuşmada, “güzel insanlar, güzel hatıralarla anılır. Hocamıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”dedi.

ÇAKILGÖL YOLU YAPILACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın uhdesinde Karayolları Bölge Müdürlüğünün yatırım planlaması içerisinde yer alan ve şehrimizin kültür turizmi açısından önem taşıyan destinasyonlarından biri olan Sümela Manastırı’ndan başlayan Taşköprü, Camiboğazı, Çakırgöl, Kurtdere köprüsünü de içeren 10,5 km’lik  yolun iyileştirme ve asfalt döküm çalışmaları  başlamış olup en kısa sürede tamamlanacak.

ARSLAN: DOĞRU İLAÇ

Türkiye İlaç Kongresinde konuşma yapan 18. Bölge Eczacı Odası Başkanı Özlem Uğurbaş Arslan, “Sürdürebilir sağlık hizmetleri için doğru ilaç, doğru doz, doğru zaman, doğru yol doğru hasta ve Donanımlı eczacı şart diyoruz.”dedi.

KARABİNAOĞLU ANILDI

AP eski Merkez ilçe başkanı, 1980 öncesi Atatürk alanını siyasilere açan, bu meydanda Zamanın Genel Başkanı Süleyman Demirel’e miting yaptırdığı için il Başkanı Âli kulaksızoğlu ile birlikte cezaevine giren Ali Karabinaoğlu ölümünün 29. yıldönümünde mezarı başında oğlu Demokrat Parti Trabzon Ortahisar ilçe başkanı Cengiz Karabina oğlu ve Yakınları tarafından Kur’an tilaveti ile anıldı.

Yavuz Aydın, acıya Ortak Oldu Yavuz Aydın, acıya Ortak Oldu

TTSO ZİYARETTE

TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ve Meclis Başkan Vekili Selçuk İskender, Arsin organize Sanayi’de üretim yapan Küçükaslanlar bakın firmasını ziyaret ederek firma yetkililerinden çalışmaları ile ilgili bilgi aldılar.

GELDİM İŞTE DOSTUM

Trabzon’un Şalpazarı ilçe belediye başkanı Refik Kurukız, ‘Dostum’ dediği Mardin’in Midyat ilçe belediye başkanı Veysi Şahin’i ziyaret etti. Sağlıklı Kentler Meclis Toplantısı için Mardin’e giden Kurukız, gitmişken dostlarını ziyaret etmeyi de ihmal etmedi. Yakın dostu olan Midyat belediye başkanı Veysi Şahin’i ziyaret edip hasbihal olan Kurukız, Midyat’a özgü el yapımı nar çayını da tattı. Şahin’e Şalpazarı’nın yöresel bebeğini de hediye eden Kurukız, Şahin’i, güzelleşen Şalpazarı’nı görmek için Trabzon’a davet etti.

MUTFAĞIN USTASI

Açı Koleji Kurucu Müdürü Fatih Tütüncüoğlu, hafta sonu okul öğretmenleri ve velileri toplantıya davet etti. Toplantıya hafta sonu çağırdığı için de okulun mutfağına giren Tütüncüoğlu, elleri ile öğretmen ve velilere kahvaltı hazırlayıp ikram etti. Tütüncüoğlu, “İşin mutfağını da iyi biliriz. Afiyet olsun” dedi.

ANNEANNE DUASI

Trabzon’un Maçka ilçe belediye başkanı Dr. Koray Koçhan, hafta sonunu aile büyüklerine ayırdı. Hayrat ilçesinde annesinin köyüne giden Koçhan, anneannesi Emine Ersin’i ziyaret etti. Anneanne duası alan Koçhan, anneannesi ile uzun süre sohbet etti.

AMAÇ DAHA SAĞLIKLI EĞİTİM

Yomra Belediyesi okulların yanında olmaya devam ediyor. Yapılan paylaşımda “Özdil ve Oymalı mahallelerimizdeki okullara kağıt havlu, peçete, tuvalet kağıdı ve temizlik malzemesi dağıtımı gerçekleştirdik. Okullarımızın temizlik ve hijyen ihtiyaçlarını karşılayarak öğrencilerimize daha sağlıklı bir eğitim ortamı sunmaya devam edeceğiz.” İfadelerine yer verildi.