Papara Park Stadı’nda oynanan müsabakada bol bol not alan İtalyan teknik adam Montella’nın Trabzonspor’dan Uğurcan Çakır, Eren Elmalı ve Rayyan Baniya dışında hangi futbolcuyu aday kadroya davet edebileceği merak ediliyor. 

Almanya’da düzenlenecek olan Euro 2024’e katılmayı Hırvatistan ve Letonya galibiyetleri sonrası garantileyen A Milli Takım’da İtalyan teknik adam Montella’nın Trabzonspor’dan Abdülkadir Ömür, Mehmet Can Aydın ve Berat Özdemir tercihleri de bulunuyor. Özellikel Abdülkadir Ömür ve Berat Özdemir’in Alanyaspor maçındaki performansları oldukça dikkat çekiciydi. 

Abdülkadir Ömür’ün aday kadroya davet edilmesi adına bir adım önde olduğu yönünde yorumlar yapılıyor. A Milli Takım, Euro 2024 elemeleri D Grubu’ndaki son maçını 21 Kasım’da deplasmanda Galler ile oynayacak. Ay Yıldızlı ekip grupta 16 puanla zirvede yer alıyor. 

Abdullah Avcı’dan oyun itirafı Abdullah Avcı’dan oyun itirafı

Bu arada A Milli Takım, 18 Kasım’da da Almanya ile özel maçta karşı karşıya gelecek. Trabzonsporlu futbolcular, hem Almanya ile oynanacak olan özel maçın hem de Galler ile oynanacak olan gruptaki son maçın aday kadrosuna davet edilmeyi bekliyor.

TAKA/BİROL SANCAK