Seçimin Faturası Belediyeye Kesilmiş!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden Hıdırnebi Yaylası Yolunda Güvenlik Hamlesi Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden Hıdırnebi Yaylası Yolunda Güvenlik Hamlesi

Başer, yaklaşık 65 milyon liralık seçim faturasının belediyeye yüklendiğini ifade ederek, 15 Mart’tan sonra kesilen faturaların toplamda 28 milyon 322 bin lira tutarında olduğunu ve her faturanın 202 bin 950 lira olduğunu söyledi. Başkan Başer, 22 farklı şirketten gelen ve aynı tutarda olan bu faturaların, hiçbir teklif veya adisyon fişi bulunmadan belediyeye yüklendiğini belirtti. "Bu kadar fatura belediyemizin boynuna yüklendi. Bunların hiç birinde teklif yok, adisyon fişleri yok. Kimler bu paraları harcamış hiçbir kayıt yok. Belediyemizde bizden önceki döneme ait alınan hiçbir malın bile demirbaş kaydı yok, hangi malı almışlar onu bile bilmiyoruz. Bu durumda sizin aklınıza ne gelir?" diye konuştu.

Suç Duyurusunda Bulunacağız!

Başer, “Bu devlet daha doğmamış yetimlerimizin hakkını bu adamlardan söke söke alacak” diyerek, belediyenin önceki dönemde yaptığı harcamalarla ilgili ciddi iddialarda bulundu. “Maalesef bu şirket belediyemizle yoğun bir şekilde ticaret yapmış. Belediye başkanı kendisi de dahil birinci derece yakınları da belediyeden ihaleye bile giremez. Ve bu arkadaşların Cumhur İttifakı falan diye bir dertleri yok. Biz de Gümüşhane mahkemeleri önünde milletimizle birlikte bunlardan hesabımızı soracağız, suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Muhabir: HABER MERKEZİ