Olay, Mesire Mahallesi'nde Hüsnü Tümer'e ait evde meydana geldi. Akşam saatlerinde ev sakinleri, dışarıdan gelen sesler üzerine dışarı çıktıklarında teras katlarının alev aldığını fark etti. Hemen komşularına ve 112 Acil Servis ekiplerine haber verildi. İlk müdahale, köyün sakinleri ve komşuları tarafından yapıldı. Ardından Gümüşhane ve Torul Belediyesi İtfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yaklaşık 3 saat süren yoğun çaba sonucunda yangın kontrol altına alındı.

Yangın esnasında teras katında bulunan bir tüpün patlaması nedeniyle alevler yükseldi ve çatı katı tamamen küle döndü. Eşyaların büyük bir kısmı zarar gördü ve çatı kullanılamaz hale geldi. Ayrıca yangın sırasında alevler giriş katındaki bazı eşyalara da zarar verdi, ancak itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın diğer katlara sıçramadan söndürüldü.

Yangının, bacadan çıkan kıvılcımların teras ve çatı katında bulunan malzemeleri tutuşturması sonucu başladığı belirlendi. Yangınla ilgili detaylı bir inceleme başlatıldı.

Trabzon'da Gençlerin İçinde Bulunduğu Araç, Park Halindeki Araca Çarptı: ‘4 Yaralı Var’ Trabzon'da Gençlerin İçinde Bulunduğu Araç, Park Halindeki Araca Çarptı: ‘4 Yaralı Var’

Olayın yaşandığı ev sahibi Hüsnü Tümer ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
TAKA/AYŞEN KARABİNA

Editör: Doğukan ÖZKURT