İYİ Parti Milletvekili Yavuz Aydın'dan Ak Parti'ye Eleştiri: Trabzon Kurtuluş Etkinliklerinde Siyasi Propaganda İYİ Parti Milletvekili Yavuz Aydın'dan Ak Parti'ye Eleştiri: Trabzon Kurtuluş Etkinliklerinde Siyasi Propaganda

Ercan Çimen, Gümüşhane'deki bir STK (Sivil Toplum Kuruluşu) açılışında yaptığı konuşmada, Çetin Rıza Tanış'ı eleştirerek otobüs durağıyla ilgili tartışmalı açıklamalarda bulundu. Çimen, şu ifadeleri kullandı: "Yanlış yapıyor, siz de gereğini yaparak bir iki kelime söyleyin. Park yaptık, yaptığı park için teşekkür etmedi. Şimdi de bize niye durak yapmadı diyor? Ben sana park yaptım, bir küçük teşekkür bile etmedi. Durak hikaye. Yapılanlar AK Parti'nin gücüyle yapıldı. Şovun en büyüğünü yaparız."

Bu sözler, Cumhur İttifakı içerisindeki belediye başkanlarının arasındaki ilişkilerin gerilmesine neden oldu ve Gümüşhane'de önemli bir gündem maddesi haline geldi. İttifak içerisindeki birlik ve beraberliğin sarsılması, yerel seçimlerin yaklaştığı bir dönemde dikkat çekici bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Gümüşhane'deki siyasi dinamiklerin nasıl bir seyir izleyeceği merakla beklenirken, ittifak içerisindeki tüm tarafların sorunlarına çözüm bulmak adına adım atmaları önem taşımaktadır.
TAKA/NEZİHA ÇAKIROĞLU

Editör: Doğukan ÖZKURT