Gümüşhane'nin Şiran ilçesinden olan ve Kuzey Irak'ta düzenlenen operasyonda 22 Aralık'ta gerçekleşen sızma girişiminde şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı için bugün ilçe merkezinde duygusal bir tören düzenlendi. Cenaze namazı öncesinde, 4 aylık hamile olan şehit eşinin tabutuna sarılan Seda Yazıcı, gözyaşları içinde "Evladımızı göremeden gittin. Niye bizi bırakıp gittin?" diyerek ağıtlar yaktı.

C6606A9C Ad91 47Cb Ae32 685B516A1C97

Şehidin cenazesi dün askeri uçakla Hakkari'den Trabzon'a getirildikten sonra karayoluyla Şiran ilçesine ulaştırıldı. İlçe pazar yerinde düzenlenen cenaze namazına Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, milletvekilleri Celalettin Köse, Musa Küçük, askeri ve mülki erkan ile şehidin yakınları ve ilçe halkı katıldı.

78402013 7F49 4A7D Bd7B 036D73Ae12E2

Burdur'da Polis Memurundan Güzel Sürpriz: Engelli Ahmet'in Doğum Gününde Unutulmaz Anlar Yaşandı Burdur'da Polis Memurundan Güzel Sürpriz: Engelli Ahmet'in Doğum Gününde Unutulmaz Anlar Yaşandı

Cenaze namazının ardından şehit Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı'nın cenazesi Telme köyüne gönderildi, burada toprağa verildi.
TAKA/TUNCAY UÇKUN

Editör: Ayşe Sancak