Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde gece saat 01.15'te meydana gelen 4.3 şiddetindeki depremin anı, ilçedeki bir evin güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Depremin derinliği 15.03 kilometre olarak ölçülürken, görüntülerde önce şiddetli bir uğultu ve ardından yaşanan sarsıntı net bir şekilde görülüyor.

Samsun’da bir esnaf 2000 model otomobiline yüklediği kumaşları çalan hırsızlardan bıkınca çareyi aracı zincire vurmakta Samsun’da bir esnaf 2000 model otomobiline yüklediği kumaşları çalan hırsızlardan bıkınca çareyi aracı zincire vurmakta

Sosyal medyaya yansıyan güvenlik kamerası görüntüleri, depremin etkilerini ve vatandaşların evlerinden dışarı çıkma anlarını gösteriyor. Deprem sonrasında herhangi bir can veya mal kaybının yaşanmadığı belirtilirken, çevre illerde de hissedilen deprem, bölgedeki vatandaşları tedirgin etti.

Güvenlik kameralarına yansıyan bu tür görüntüler, deprem anlarının nasıl yaşandığını gözler önüne sererek, afet anında alınması gereken önlemleri hatırlatma açısından önem taşıyor. Deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlar, deprem anında sığ ve güvenli alanlara yönelmeleri, büyük ve ağır eşyaların düşme riskine karşı güvenli bir şekilde sabitlenmeleri konusunda uyarılıyor.

Editör: Doğukan ÖZKURT