CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez, CHP kongreleri hakkında açıklamalarda bulunan AKP Milletvekili Vehbi Koç'a yanıt verdi. Suiçmez, Koç'un eleştirilerine cevap verirken şunları söyledi:

Beşikdüzü’nün adayı kim? Beşikdüzü’nün adayı kim?

"Cumhuriyet Halk Partisi kongrelerinde yaşananlarla ilgili görüş bildirmek bir başka partinin milletvekilinin haddi değildir. Parti içi demokrasinin olmadığı, liderine tek bir eleştiri yapamayacak, kendi iradelerini  meclise yansıtmayı bile düşünemeyecek durumda olan AKP milletvekili olan sayın Koç‘un nitelemeleri siyasi nezaketsizliktir."

Suiçmez, AKP’den ve AKP milletvekillerinden demokrasi, halkımız ve ülkemiz yararına çalışma beklemediklerini, Türkiye’yi yaşanamayan bir ülke haline getiren AKP milletvekilinin, AKP üyesi olmaktan gururlanması yerine utanması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, Koç'un CHP kongrelerine odaklanması yerine, “halkın açlık sınırı altında yaşamak zorunda kalmasıyla, emeklilere verilmeyen zamlarla, atanamayan öğretmenlerin sorunlarıyla, öğrencilerin barınma ve beslenme sorunlarıyla, mülakat ile işe alımlarla, şehit aileleri arasında yarattıkları eşitsiz durumlarla, vatandaşın erişemediği hayati önem taşıyan ilaçlar sorunuyla, kanser hastalarına bile 6 ay sonraya verilen MR randevularıyla, adalete duyulan güvenin en dip noktada oluşuyla, doğa katliamlarıyla, çevrenin kirletilmesiyle" ilgili temel meselelere odaklanması gerektiğini belirtti.