Geçtiğimiz hafta oynanan maçlardaki kararları inceleyen Çoban, özellikle devre arasında Süper Lig hakem kadrosuna yükseltilen 7 hakemin performansını eleştirdi. Bu yeni hakemlerin henüz lig seviyesine hazır olmadığını belirten Çoban, düşme hattındaki takımların maçlarında görev almalarının gelecekte problemlere yol açabileceği uyarısında bulundu.

İkinci olarak, sahada hakeme yönelik saygısız ve küçük düşürücü davranışların görmezden gelinmesine dikkat çeken Deniz Çoban, bu durumun hakemlerin saygınlığını azalttığını ve MHK'nin acilen önlem alması gerektiğini vurguladı.

Çoban, yazısında ayrıca 23. haftanın bazı maçlarındaki hakem performanslarını değerlendirdi. Öne çıkan maçlardan biri olan Fenerbahçe - Ankaragücü maçının hakemi Cihan Aydın'ın performansını olumlu değerlendirirken, diğer maçlarda yaşanan olayları ve hakem kararlarını detaylı bir şekilde eleştirdi.

Trabzonspor Basketbol Takımı 6 Yıl Aradan Sonra Sahalara Geri Döndü Trabzonspor Basketbol Takımı 6 Yıl Aradan Sonra Sahalara Geri Döndü

Süper Lig'de devam eden transfer hareketliliklerine ve takımların performanslarına dair gelişmeleri ve haberleri takip etmek için süper lig haberlerini izlemeye devam edeceğiz.
TAKA/AYTEKİN AKAY 

Editör: Ayşe Sancak