“Biz susarsak tarih susmayacak. Tarih sussa hakikat susmayacak.” "Katil İsrail, Filistin'den defol" Kahrolsun İsrail " sloganları atıldı, tekbirler getirildi. 

"En mutlu köy"de kahvaltı "En mutlu köy"de kahvaltı

YAHUDİ HANÇERİ SÖKÜLECEK

Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından söz alan AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, “Müminler bir bütündür. Acıyı birlikte çeker. Sözün bittiği noktadayız. İslam dünyası maalesef Osmanlı dağıldıktan sonra param parça edilmiş, ümmet adeta bir teşbihin taneleri gibi savrulmuş ve o gün bugündür bölük pörçük param parça olmuştur. İslam dünyasının ortasına İngiliz desteği ile İsrail hançer gibi saplanmış. Bir kanser gibi büyümeye devam etmektedir. Müslümanlar olarak parçalanmış şekilde seyretmekteyiz. 30 yılda değişen bir şey olmadı. Hala Filistin mitingi yapıyoruz. Bizlere ne oldu. Üzerimizde ölü toprağı var. Bu toprağı ne zaman atacağız. Ne zaman kendimize geleceğiz. Batı bize görmek istemediğimiz kirli yüzünü gösteriyor. Amerika, ortamıza yerleştirdiği gayri meşru çocuğunu desteklemek için uçak gemileri gönderiyor. Aynı Amerika bize karşı yapılan terör eyleminde operasyon düzenlediğimizde SİHA’mızı düşürüyor. Nesillerimizi batı kafasıyla yetiştiriyoruz. Kendimize gelmeliyiz. Bunlara dur diyecek bir lider var. Karabağ mitingi yapmıştık, Karabağ’ı geri aldık. Bu mitingler inşallah en kısa zamanda sonuç verecek ve o Yahudi hançerini söküp atacağız. İçimizdeki şuuru diri tutarak, çocuklarımızı bu şuurla yetiştirmeliyiz. Duyarlılığımızı kaybetmemeliyiz. İnsanlık nerede. Hayvanlar için harekete geçenler, çocuklar öldürülüyor. Vicdanlarınız hiç sızlamıyor mu?” dedi. 

TABİPLER BİRLİĞİ NEREDE?

Trabzon Sivil İnsiyatifi adına açıklamayı okuyan Edip Sevinç, “Acı günlerden geçiyoruz. 2 senede bir böyle toplanıyoruz. Karabağ halloldu. Hiç merak etmeyin inşallah burası da hallolacak. Bu sefer çok azdılar. Bütün canavarlıklarını dışarı döktüler. ‘Kıpırdayan her şeyi vurun’ diyorlar. ‘Onlar da yarın terörist olacak’ diyorlar. ‘Hastanelere gelen yaralılara bakılmayacak’ diyorlar. Onlar diyorlar da. Bizim bir tabipler birliği var. Her şeye saldırır. Askerlerine hiçbir şeyden sorumlu olmayacaklar diye talimat veriliyor. Bunların çaresi son derece basit. Müslümanlar, mazlumlar birleşecek. İki Müslüman devlet birleşti. Kafkaslar’daki ermeni mezalimi sona erdi. O topraklar bizim. İngilizler geldikten sonra her şey değişti. Kudüs Müslümanlarındı. Oradan nasıl vazgeçebiliriz. Müslümanlar birleşecek. Kudüs’ün ilk fatihi bir asker veya siyasi deha değildi. Müslümanları birleştirdi. Birleşmeden bir sonuç alamayız” diye konuştu.

TAKA/BİROL SANCAK