Zeynep Bekar'dan 7 gündür haber alınamıyor Zeynep Bekar'dan 7 gündür haber alınamıyor

Programla ilgili açıklama yapan CHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak, Halil Konakçı’nın programının iptal edilmesini istedi.

Konakçı için, Maçka Belediyesinin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, Beşirli Spor Kompleksinin ücretsiz tahsisi için başvuru yaptığı söylendiğini kaydeden Bak, “Bu girişim doğru ise, halkı kin ve nefrete sevk eden, Cumhuriyet düşmanı bu şahsa devlete ait mülkü kiralamak, her kesimden oy aldığını iddia ederek seçilmiş bir belediye başkanına yakışmamaktadır” dedi.

Bak, açıklamasında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “40 asırlık Türk yurdu düşman elinde esir bırakılamaz. Hatay benim şahsi meselemdir. Hatay’ı mutlaka alacağım” sözleri ile önemini belirttiği Hatay için dile getirdiği sözler ve daha nice İslam dinine aykırı, kadınları hedef gösterici paylaşımlar ve açıklamalarda bulunan, Atatürk ve laiklik düşmanı, dinimizi kullanarak vatandaşlarımızı kin ve nefrete sürükleyen Halil Konakçı denen şahsın, her zaman Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı kalmış, Atatürk’ün 3 defa ziyaret edip, mirasını Türk Milleti’ne bağışladığı Trabzon şehrine gelmesi kabul edilemez.

Atatürk düşmanı bu şahsın programı için Maçka Belediyesi’nin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne Beşirli Spor Kompleksi’nin ücretsiz tahsisi için başvuru yaptığı söylenmektedir. Bu girişim doğru ise, halkı kin ve nefrete sevk eden, Cumhuriyet düşmanı bu şahsa devlete ait mülkü kiralamak, her kesimden oy aldığını iddia ederek seçilmiş bir belediye başkanına yakışmamaktadır.

Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı bu şahsın konuşması için devlete ait Beşirli Spor Kompleksi’nin ücretsiz olarak kimler tarafından tahsis edildiği bir an önce kamuoyu ile paylaşılıp bu organizasyon iptal edilmelidir.

“Keşke Yunan galip gelseydi” diyenlerin, “Ne mutlu Türküm diyene” sözümden rahatsızlık duyanların, dindarlık kisvesi ardına saklanarak, Cumhuriyetimizi ve Atatürk Devrimlerini hedef almak suretiyle millet ve devlet düşmanlığı yapanların ve bu şahısları koruyup kollayan ve destek olanların nazarımızda en ufak bir değeri ve saygınlığı olmadığını kamu oyuna saygıyla duyurur; tüm halkımızdan bu sözde dindarların kirli oyunları karşısında son derece duyarlı ve dikkatli olmalarını önemle rica ederiz” ifadelerini kullandı.