Trabzon’un sevilen siyasetçilerinden Macit Yavruoğlu da ‘Kim çıkarsa çıksın bu millet Sayın Zorluoğlu ve Sayın Genç’ten asla vazgeçmez. Trabzon’un çehresini değiştiriyor, Onları halk çok sevdi’ dedi.

TEBRİK ETTİLER

AK PARTİ Trabzon Milletvekilleri Yılmaz Büyükaydın ile Vehbi Koç Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Kemalettin Aydın’ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler.

ÇEBİ NEREYE KOŞUYOR?

Saadet Partisi Araklı’da güçlendirilmiş yenilenmiş genç dinamik güçlü bir yönetimle ilçe kongresine gidiyor. Başkan Ümit Çebi yeniden seçilecek. Çebi’nin hedefinde acaba Belediye Başkanlığı mı var?

BIYIK ANKARA’DA

Araklı’da 9. Aday adayı Araklı’da 9. Aday adayı

AK Parti Araklı İlçe Başkanı Şaban Bıyık Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nu ziyaret ederek Araklı-Bayburt yolu ile ilgili desteklerini istedi.

BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta’yı belediyemizde ziyaret ederek, kayınpederi Enver Doğan’ın vefat etmesi dolayısıyla başsağlığı diledi.  Ziyarette ayrıca ilçeye yapılan ve yapılması planlanan hizmetlerle alakalı istişarelerde bulunuldu. 

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na ziyareti ve ilçemize yaptığı hizmetler dolayısıyla teşekkür etti. Ziyaret sırasında; AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkanı Ahmet Uzun, Büyükşehir Belediye Meclisi Üyemiz Enver İskenderoğlu, AK Parti Vakfıkebir İlçe Başkan Yardımcısı Cemil Albayrak, Fen İşleri Müdürü Mustafa Kemal Bulut ve muhtarlarda hazır bulundular.

HİZMETLERİME DEVAM ETMEK İSTİYORUM

Vakfıkebir Çarşı Mahallesi Muhtarı Gökhan Bahadır önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden aday olacağını açıkladı.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Muhtar Gökhan Bahadır,  “Öncelikle 2024 yerel seçimleri ülkemiz, milletimiz ve Çarşı Mahallemiz için hayırlara vesile olsun. Önümüzdeki yerel seçimlerde Yüce Allah nasibi halkımızın teveccühü ile ihtiyar heyeti üyelerini yenileyip daha güçlü bir şekilde hizmet için yeniden aday olacağım. Çarşı mahallemiz hizmetlerin en güzeline laiktir. Bizler mahallemiz için elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret ediyoruz. Mahallemiz ile çok sıkıntılı süreci beraber atlattık. Pandemi sürecinde zor günler geçirdik.  Tüm dostlarımıza Çarşı Mahallesi heyeti olarak saygılarımızı hürmetlerimizi iletiyor, desteklerini bekliyoruz” dedi.

GÖRDÜĞÜ SICAK İLGİ MORAL OLDU

Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun ilçedeki pazaryeri esnafını ziyaret etti. Oldukça samimi ve sıcak bir şekilde karşılanan Başkan Ramis Uzun esnaflarla sohbet ederek sorunlarını dinledi. Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun “Halkımızın sıcak ilgisi bize moral ve güç verdi. Esnaflarımıza ve halkımıza hayırlı işler, bol kazançlar dilerim” dedi.

COŞKUN YILMAZ’A ADAY OL BASKISI

Çarşıbaşı ilçemizde iki dönem belediye başkanlığı yapan, ardından İçişleri Bakanlığı müşavirlik görevinde bulunan Coşkun Yılmaz’a önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden aday olması için yoğun bir kamuoyu baskısı olduğu ifade ediliyor. Sürekli olarak aday olacak mısınız? Soruları ile karşılaşan ve aday olmalısın denilerek destek gören Coşkun Yılmaz’ın gelen bu taleplere nasıl karşılık vereceği, siyasete dönüp dönmeyeceği merak konusu.

“BİREYSEL KARİYER DANIŞMANLIĞI” HİZMETİ VERİLECEK

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin himayesinde, Trabzon Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin koordinasyonunda ve Trabzon İŞKUR’un iş birliğinde Trabzon Üniversitesi öğrencilerine ve mezunlarına yönelik “Bireysel Kariyer Danışmanlığı” hizmeti verilecek.

Öğrencilerin ve mezunların kariyer planlama süreçlerini desteklemek ve iyileştirmek; iş, meslek, bölüm ve programlar hakkında sorularına yanıt aramak ve sorunlarına çözüm üretebilmek amacıyla başlatılan bireysel kariyer danışmanlığı hizmeti, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin himayelerindeki “Yetenek Kapısı” platformu üzerinden yürütülecek.

AYFER BAŞKAN İŞİNE BAKIYOR

Hafta sonu gerçekleşen AK Parti Genel Kuruluna katılan AK Parti Trabzon Kadın Kolları Başkanı Ayfer Cihan hem partililerle bir arada oldu genel kurul heyecanı yaşadı hem de TBMM’de milletvekillerine ziyaretler gerçekleştirdi. 

Ayfer Cihan Trabzon’dan gelen heyeti bir an olsun yalnız bırakmazken eski kadın kolları başkanı Meryem Sürmen ile olan yakın diyalogu dikkatlerden kaçmadı. Polemiklerden uzak tartışmaların dışında sadece görevine odaklandığını ifade eden Cihan “Ülkemizin birliği ve dirliği için üzerimize düşen ne varsa yapmaya partimizin ve davamızın bir neferi olmaya devam edeceğim. Yerel seçimlerde ülke genelinde ve Trabzon’da büyük bir başarıya dahaimza atacağız” dedi.

YUSUFELİNDE PEHLİVANLAR ER MEYDANINDA

Pehlivanlar diyarı er meydanı Yusufeli yeni yerleşim yerinde ilk kez karakucak güreşlerine ev sahipliği yapacak 73. Geleneksel Yusufeli Karakucak güreşleri 15 Ekim 2023 Pazar günü düzenlenecek. Karakucak Güreşleri Festivali kapsamında  En İyi Yöresel Kahvaltı Tabağı sunumu yarışması ile birlikte akşamda  Aşıklar Gecesi - Yusufeli Hatıraları Anı ve Şiir yarışması ödül töreni düzenlenecek. Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin ile Güreş Artvin İl Temsilcisi Mehmet Külekçi tüm güreş severleri Pazar günü gerçekleşecek karakucak güreşlerine davet etti.

BURSA’DA ARTVİN BULUŞMASI

Bursa’da Artvinliler Cumhuriyetin 100.yılını kutlayacak. Muhteşem bir etkinlikle unutulmayacak bir gece  düzenleyeceklerini belirten  Bursa Artvin Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Adnan Demirci gecenin gelirinin üniversite öğrencilerinin burs ihtiyaçları için karşılanacağını belirterek Artvinli hemşerilerinden destek ve katlımı bekledi.

Karadeniz’in sevilen sanatçısı Resul Dindar konserinin de  yer alacağı gece 19 Ekim 2023 tarihinde saat 19.00’da  Bursa Nilüfer Demirci Mahallesindeki bin 200 kişilik Altın Davet salonunda gerçekleşecek.