Trabzonspor'da Nicolas Pepe'nin Sözleşmesi Bitiyor: Fırtına Transferi... Trabzonspor'da Nicolas Pepe'nin Sözleşmesi Bitiyor: Fırtına Transferi...

Maç sonrası İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaşananları kınayan bir açıklama yaparken, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da benzer şekilde olayları kınadı.
E4E89596 Df81 4755 873D 9Ea92Ac4Ffac

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Spor, her şeyden önce centilmenliktir. Futbol sahalarında şiddet olaylarının yaşanması asla kabul edilemez" dedi ve soruşturmanın başlatıldığını belirtti. Ayrıca, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da, "Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasının ardından yaşananlar sporun dostluk ve kardeşlik ruhuna yakışmamaktadır" diyerek sürecin yakından takip edildiğini ifade etti.
A955B056 52D5 4274 809E 271063Ad4E68

Yaşanan olaylar sonrası futbol camiası ve taraftarlar arasında tartışmalar devam ederken, yetkililerin aldığı bu tavır sporun barışçıl ve dostane bir şekilde oynanmasına vurgu yapıyor. Maç sonrası yaşanan bu olaylar, futbolun sadece bir spor müsabakası olmadığını, aynı zamanda bir toplumsal etkileşim alanı olduğunu gösteriyor.

Muhabir: NEZİHA ÇAKIROĞLU