İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Turgut Özal'ı Anma Törenlerinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Turgut Özal'ı Anma Törenlerinde

İlçe merkezinde İkizdere deresine akıtılan kanalizasyon sorununa artık çözüm bulundu. Yapılan arıtma tesisi sayesinde ilçe, bu kirlilikten kurtuldu. Kanalizasyon arıtma tesisi hakkında açıklamalarda bulunan MHP'li Belediye Başkanı Hakan Karagöz, ilçenin uzun yıllardır yaşadığı bu sorunu çözmek için çalıştıklarını belirtti.

Başkan Karagöz, "Merkez kanalizasyonumuzun uzun yıllardır dereye akması, ilçemiz için büyük bir sorundu. Bu durum hep içimizi acıtmıştır ve İkizdere'ye hiç yakışmıyordu. 2019 seçimlerinde göreve geldiğimizde, hemen çalışmalara başladık. Azimle ve planlı bir şekilde ilerleyerek, merkez kanalizasyon arıtma tesisi projemizi hayata geçirdik. Şimdi tesisimiz işletme aşamasında ve kanalizasyon artık bahçe sulama suyu kıvamına getirilerek dereye akıyor." şeklinde konuştu.

İlçenin çevresel sorumluluğunu yerine getirmenin gururunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Karagöz, "Tüm İkizdere'yi bu anlamda vebalden kurtardık. Çevremize olan sorumluluğumuzu yerine getirerek, ilçemizin doğal güzelliklerini korumak için adımlar attık. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

İkizdere halkı da yapılan bu çalışmadan memnuniyetlerini dile getirerek, ilçenin doğal çevresinin korunması adına yapılan bu önemli adıma destek verdiklerini belirtti.

Muhabir: AYŞEN KARABİNA