Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile birlikte ilaç fiyatlamasında kullanılan euro kuru güncellendi ve yüzde 25 artırılarak 14 lira seviyesinden 17,55 liraya yükseltildi. Kararın yürürlüğe gireceği tarih ise 25 Aralık olarak belirlendi.

Cumhurbaşkanı Kararıyla Sağlık Sektörüne Yeni Düzenlemeler Getirildi. 9 Bin Sözleşmeli Sağlık Personeli Alınacak Cumhurbaşkanı Kararıyla Sağlık Sektörüne Yeni Düzenlemeler Getirildi. 9 Bin Sözleşmeli Sağlık Personeli Alınacak

Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair Kararda Değişiklik içeren bu karar, ilaç fiyatlamasında kullanılan euro kuru üzerindeki artışı içeriyor. Önceki güncellemelerden farklı olarak, bu kez euro kuru yüzde 25 oranında artırılarak 17,55 lira seviyesine çıkarıldı.

Aynı kararla birlikte, fiyat korumalı ürünlerde uygulanan barem değeri de euro kurundaki artış kadar güncellendi. Fiyat korumalı ürünlerdeki barem değeri 60 lira 51 kuruşken, diğer ürünlerde ise 31 lira 62 kuruş olarak belirlendi. Yapılan bu değişiklikler, ilaç fiyatlarında önemli bir artışı beraberinde getirecek.

Editör: Doğukan ÖZKURT