Giresun'da yabancı uyruklu bir şahıs namaz kılmak bahanesiyle girdiği camide hırsızlık yapınca, o an camide cemaat olarak bulunan polis tarafından enselendi. Olay Giresun Gemilerçekeği Mahallesi Gemilerçekeği Camii'nde yaşandı. Akşam namazı için camiye gelen cemaatten bir tanesi telefonunu imamın yardımcısı müezzinin durduğu yere bıraktı.

HIRSIZ ÖNCE NAMAZ KILARMIŞ GİBİ YAPTI

Başı sarıklı hırsız etrafı iyice süzdükten sonra Cami cemaatlerinden birinin cep telefonunu ardından şarj aletini çaldı. İmamın cübbesini de çalan başı sarıklı hırsız, çaldıkları ile kaçmak yerine yine güya namaz kılarmış gibi yaptı. Ellerini semaya kaldırıp namaz kılma bahanesine bürünen sarıklı hırsız daha sonra müezzin Kadem Akkuş ve cemaatin dikkatinden kaçamadı. Camiye cemaat olarak gelen polislerden bir tanesi olay yerinde hırsıza müdahale etti. Soğukkanlılıkla aldığı cep telefonunu iade eden hırsız camiden uzaklaştı.

CÜBBELİ HIRSIZ MADDE BAĞIMLISI ÇIKTI

Trabzon’da milyonluk vurgun yaptılar, yakalandılar, cezaevini boyladılar Trabzon’da milyonluk vurgun yaptılar, yakalandılar, cezaevini boyladılar

Fas uyruklu olan ismi açıklanmayan şahsın cübbeyi alarak kayıplara karıştığı öğrenildi. Öte yandan sadece cep telefonunu teslim eden hırsızın üzerindeki imam cübbesi üzerinden çıkartılmadı ancak madde bağımlısı olduğu ortaya çıktı. Caminin kamera kayıtlarında soğukkanlı tavırları ile dikkat çeken Fas uyruklu hırsızın bu hırsızlık eylemi ilk miydi şimdilik merak ediliyor. Son olarak olay bölgesinde polisin müdahale ettiği hırsızın Maliki mezhebine göre namaz kılması objektiflere yansıdı.
AYŞEN KARABİNA