Alınan ihbarlar üzerine harekete geçen polis ekipleri, sahte hesaplar aracılığıyla internet üzerinden ürün satışı yaparak vatandaşları dolandıran şüphelileri tespit etti. Trabzon ve 14 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda, 85 ekip ve 190 personel görev aldı.

Trabzon Uzungöl Yine  Bayramda Arap Turistlerin Uğrak Noktası Oldu Trabzon Uzungöl Yine Bayramda Arap Turistlerin Uğrak Noktası Oldu

Operasyon sonucunda 37 şüpheli gözaltına alındı ve aramalarda çeşitli suç unsurları ele geçirildi. Akıllı telefonlar, sim kartlar, hafıza kartları, banka kartları, laptop bilgisayarlar ve nakit para gibi deliller operasyon kapsamında toplandı.

Trabzon, Adana, Antalya, Amasya, Batman, Bingöl, Diyarbakır, İstanbul, Gaziantep, Kahramanmaraş, Mersin, Muğla, Osmaniye, ve Şanlıurfa gibi birçok ilde gerçekleştirilen operasyonun ardından 15 şüpheli tutuklandı. Gözaltına alınan şüphelilerin adli süreçleri devam ediyor. Bu operasyonlarla, internet dolandırıcılığına karşı önemli bir adım atılmış oldu.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN