Altın Güçlü Pozisyonda mı?

Kapalıçarşı'ya göre, altın piyasası oldukça hareketli bir seyir izliyor. Gram altın fiyatları gerilerken, ons altında büyük bir düşüş gözlenmiyor. Altın yatırımcıları endişelenirken, altının hala güçlü bir durumda olduğunu belirtiyorlar.

Alım Fırsatı!

Ticaret Bakanlığı Ürün Toplatma Kararı Aldı: Çocuk Elbiseleri ve Temizlik Malzemeleri Risk Altında Ticaret Bakanlığı Ürün Toplatma Kararı Aldı: Çocuk Elbiseleri ve Temizlik Malzemeleri Risk Altında

Kuyumcular, altın fiyatlarının düşüşünün doğal olduğunu ve herhangi bir varlığın fiyatının sürekli olarak yüksek seviyelerde kalamayacağını vurguluyorlar. Fiyatlar zaman içinde düşüşe geçebilir ve ardından tekrar yükselişe geçebilir. Bugünkü düşük gram altın fiyatları, altına yatırım yapmak için bir fırsat sunuyor. Eğer elinizde Türk Lirası varsa, altına yatırım yapmanın iyi bir zaman olduğunu düşünüyorlar.

Altın Fiyatı Yükselecek mi?

Kuyumcu esnaflarına göre, altın fiyatlarının geleceği hakkında daha geniş bir değerlendirme yapmak gerekiyor. Fiyatlar, Federal Rezerv'in (FED) faiz indirimleri, dolar kurundaki değişimler gibi faktörlerden etkileniyor. FED'in bu yıl içinde faiz indirimine gideceği ve dolar kurunun yıl sonuna doğru 40 TL'ye ulaşabileceği beklentisi bulunuyor. Bu durumda, gram altının yıl sonunda 4.000 TL'nin üzerine çıkabileceği öngörülüyor. Altına yatırım yapanlar, bekleyerek kazanacaklarına inanıyorlar.

İslam Memiş'ten Dikkat Çekici Altın Tahmini

Altın ve para piyasalarının önde gelen isimlerinden Finans Analisti İslam Memiş, yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Gram altın ve döviz piyasası hakkında önemli uyarılarda bulunan Memiş, son günlerde yaşanan fiyat değişikliklerine dikkat çekti. Gram altının son günlerde 2.396 TL'ye kadar düştüğünü ve şu anda 2.407 TL seviyesinde olduğunu belirtti. Memiş, geçen hafta altın alımı yapmamaları konusunda uyarılar yaparak, önümüzdeki 15 günün piyasada durgun geçeceğini öngördü.

Ons Altına Dikkat!

Yatırımcıların ons altın fiyatlarını yakından takip etmeleri gerektiğini vurgulayan Memiş, 2.125 dolar seviyesinin altın alımı için bir referans noktası olabileceğini ifade etti. Ayrıca, ons altının 2.197 dolara yükseldiğini ancak gram altının ve dolar bazında fiyatlarının düştüğünü belirtti. Bunun işçilik maliyetlerinin normalleşmesinden kaynaklandığını söyledi.

Muhabir: BİROL SANCAK