Türkiye'nin En Büyük Bankalarının Karı Rekor Kırdı: Ekonomiye Büyük Destek ! Türkiye'nin En Büyük Bankalarının Karı Rekor Kırdı: Ekonomiye Büyük Destek !

Yatırım piyasalarının önde gelen isimlerinden İslam Memiş, dolar yatırımıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Son zamanlarda yatırımcıların dolar, altın ve euro gibi geleneksel araçlardan ziyade mevduat faizlerine yönelmeye başladığını gözlemleyen Memiş, bu konuda uyarılarda bulundu.

Uzman Memiş, uluslararası piyasalarda doların ve dolar karşısındaki enstrümanların yeni bir trende girebileceğine dikkat çekti. Özellikle doların 30,67 lira seviyesinden kapanış yaptığını hatırlatarak, şubat ayının sonunu 31 lira seviyesinden tamamlayabileceğini öngördü. Bu hafta için ise 30,60-30,85 lira aralığının takip edilmesi gerektiğini belirtti.

Memiş, doların bir yatırım aracı olarak uygun olmadığını savunarak, yatırımcılara dolar yerine alternatif enstrümanları değerlendirmelerini önerdi. Bu doğrultuda, dolar karşısındaki enstrümanlarda yükseliş beklentisini dile getirdi.
TAKA/BİROL SANCAK

Editör: Doğukan ÖZKURT