Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı İsrail ve Filistin arasında yaşanan savaş nedeniyle açıklama yaptı. İsrail'in gösterdiği saldırıyı kınayan ve ve lanetleyen Prof. Dr. Çuvalcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Malumunuz İsrail, 10 Ekim 2023 tarihi itibari ile abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik acımasız saldırılar başlatmış, bebek, çocuk, genç, yaşlı, kadın demeden yüzlerce insanın ölümüne sebebiyet vermiştir. 

Ne yazık ki gelinen son noktada İsrail yönetimi önce sivil yerleşim yerlerini ardından hastane ve ibadethaneleri hedef almıştır. Bu saldırılarda da onlarca Filistin vatandaşı can vermiş, çok sayıda çocuk enkaz altından hala çıkarılamamıştır.

Türk Ocakları Rize Şubesi Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu Türk Ocakları Rize Şubesi Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu

Savaşın bile hukuku var değil mi? Orantısız güç kullanılan bu kanlı saldırılar uluslararası hukukun açıkça ihlal edildiğinin çok net göstergesidir. Bir hastane, bir ibadethane bir üniversite bombalanabilir mi? Eli silahsız masumların ve çocukların üzerine bomba yağdırılabilir mi? Bu insanlık dışı bir vahşet ve soykırımdır."

İSRAİL TERÖR DEVLETİDİR

"Son günlerde şiddetini artıran kanlı saldırılar göstermektedir ki; namlunun hedefine çocuk ve kadınları koyarak zalimce saldıran İsrail Yönetimi muhakeme yeteneğini kaybetmiş, terör devleti olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir.

TAKA