İsrail ordusu Nuseyrat Mülteci Kampının da bulunduğu Gazze Şeridi'nin merkezine yoğun saldırı sonucu çok sayıda ölü var İsrail ordusu Nuseyrat Mülteci Kampının da bulunduğu Gazze Şeridi'nin merkezine yoğun saldırı sonucu çok sayıda ölü var

27 Mayıs'ta BM gözetimindeki Refah Kampı'nda yaşanan vahşet, İsrail'in insanlık dışı politikalarının son örneğidir. Yüzlerce masum insanın hayatını kaybettiği bu saldırı, uluslararası toplumun sessizliğine ve İsrail'in keyfi saldırılarına karşı bir tepki çağrısıdır.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik uzun süredir devam eden işgal ve saldırılarına son verilmesi için acil adımlar atılmalıdır. Bu amaçla, uluslararası toplumun İsrail ile yapılan siyasi, askeri ve ekonomik tüm anlaşmaları iptal etmesi gerekmektedir. İsrail'in saldırılarına destek veren her türlü politika ve uygulama derhal sonlandırılmalıdır.

Filistin halkının yaşamını ve haklarını korumak için uluslararası toplumun harekete geçmesi kaçınılmazdır. İsrail'in savaş suçlarına ve insanlık dışı saldırılarına karşı sessiz kalmak, suça ortak olmak anlamına gelir.

Trabzon Emek ve Demokrasi Platformu olarak, Filistin halkıyla dayanışma içindeyiz ve İsrail'in saldırgan politikalarına karşı barışı savunmaya devam edeceğiz. Filistin halkının özgürlüğü ve bağımsızlığı için mücadelemizi sürdüreceğiz ve uluslararası toplumu İsrail'in işgalci politikalarına karşı adil ve etkili bir şekilde harekete geçmeye çağırıyoruz.

Muhabir: BİROL SANCAK