Tarihi İmalat Geleneği ve Teknolojiyle Harmanlanan Kara Kilidin Öyküsü Tarihi İmalat Geleneği ve Teknolojiyle Harmanlanan Kara Kilidin Öyküsü

İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Okul Müdürü Ali Cerrah tarafından yapıldı. Günle ilgili öğrenciler şiirlerini okudu. M.Akif Ersoy'un hayatı ve İstiklal Marşı'nın yazılış hikâyesi video gösterimi yapıldı. Okullardan hazırlanan İstiklal Marşı oratoryosu gösterimi sergilendi.  İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında ilkokul, ortaokul, lise kategorilerinde birinci olan öğrenciler İstiklal Marşının okudular. 
 

ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI
Of (1)-6

İstiklal Marşı'nın Güzel Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Yarışmalarda  3. olan öğrencilere ödülleri İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı  Burak Çelik takdim etti. 2. olan öğrencilere ödülleri Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu tarafından takdim edildi. İlkokul, ortaokul, lise kategorilerinde 1. olanlara ise ödülleri Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer tarafından takdim edildi. Okul Müdürü Ali Cerrah katılımları nedeniyle tüm katılımcılara teşekkür etti.  Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer de programı çok beğendiğini ifade ederek okul idaresini, görevli öğretmen, öğrenci ve emeği geçenleri tebrik etti.  İstiklal Marşının kabulünün 103. yılı ve M. Akif Ersoy'u anma programına Of Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Burak Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, daire amirleri, banka müdürleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN