Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, PKK terör örgütünün siyasi uzantısı olarak değerlendirdiği bir partinin liderinin, İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'i hedef gösteren açıklamalarını sert bir dille eleştirdi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Esnaf Ziyaretlerini Sürdürüyor Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Esnaf Ziyaretlerini Sürdürüyor

Aydın, açıklamasında şunları belirtti: "PKK terör örgütünün siyasi uzantısı olan bir partinin, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'i hedef gösteren hadsizce açıklamalarını milletimizin takdirine bırakıyorum. İki kutup arasına sıkışmış olan Türk siyasetinde açtığımız 3. yolun karşılığında, bu tarz saldırılara günlerdir maruz kalıyoruz. Bilinmesini isteriz ki PKK'nın sözcülüğünü yapanlara karşı daima milletimizin yanında olacak, vatan hainlerine pabuç bırakmayacağız."

Aydın'ın bu açıklamaları, siyasi polemiklerin sıkça yaşandığı bir dönemde, terörle mücadele ve vatanseverlik konularındaki kararlılığını vurgulamak amacıyla yapılmış gibi görünüyor.
TAKA/BİROL SANCAK 

Editör: Ayşe Sancak