Köyde bir dönem seçime çıkan ve bu seçimden zaferle ayrılan Karakaya aynı zamanda gazetemiz Giresun il temsilcimiz Sedat Karakaya'nın da amcası. Geçmişte temsilcimiz Sedat Karakaya'nın hazırlayıp sunduğu Radyo Türk kanalında yayınlanan Sedat Karakaya ile Sokağın Sesi programına konuk olan eski muhtar Karakaya aday olacağının sinyalini vermişti. Köyünün ve köylüsünün taleplerini bildiğini söyleyen eski muhtar Kahraman Karakaya halk etkisini taşıdığı süre zarfında önemli işlere imza attıklarının altını çizdi. 

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Trabzon’da teşkilatla buluştu, önemli mesajlar verdi İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Trabzon’da teşkilatla buluştu, önemli mesajlar verdi

Karakaya, " Muhtarlık bir hizmete aşık olmaktır. Sadece vatandaşı seçimden seçime hatırlamak, oy alana kadar takla atmak değildir. Kaldı ki halk ile ikili ilişkileri sıcak tutmak muhtarlığın birinci vazifesidir. Kimseyi zan altında bırakmak istemiyorum ancak köyümüz halkı dönemimizde hizmeti görmüştür. Bunu da asla inkar etmiyor. Halk iradesi zaman zaman değişik olsa da yeniden yetkilerin verilmesi için mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.
TAKA/NEZİHA ÇAKIROĞLU