15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından devlet içerisine gizlenen mahrem FETÖ'cülere tek tek darbe vurulurken, "Garson" kod isimli FETÖ'cünün şifreli dökümanları 6 yıl sonra MİT tarafından kırıldı. Şifreli dokümanlardan 4 bin 121 mahrem sorumlu daha ortaya çıktı. Bunlardan 3 bin 400'ünün örgütün emniyetteki kadın emniyet müdürleri, amirleri ve polis memurlarından sorumlu mahrem abla oldukları tespit edildi.. Gazeteci yazar Ahmet Külekçi’ye göre deşifre edilmesi artık an meselesi olan 120 bin daha kamu çalışanı olduğu iddiasını gündeme taşıdı.

GARSON YAKALANDI 3 BİN KİŞİ ELE GEÇTİ

“Garson “ kod adlı gizli tanığın verdiği bilgiler ve ele geçirilen hard diskten 3 bin kripto emniyet personeli daha deşifre olmuştu. Gazeteci Külekçi’nin iddiasına göre 2023 yılında GARSON kod alı tanığın verilerinden 120 bin kişi daha listeye eklendi ve bunların hepsi kamu çalışanı.

ADALETİN DAHA ETKİN İŞLEMESİ GEREK

Bu kişilerin deşifre olması için istihbarat ve KOM şubelerinin daha aktif olması gerektiğini belirten Külekçi esas sıkıntını ise operasyon emri verme ve uygulama noktasında yargıda aksaklıklar yaşandığını FETÖ konusunda adaletin daha hızlı işlemesi gerektiğini ifade etti.

HERKES CANLA BAŞLA ÇALIŞIYOR

Son dönemde gerçekleşen FETÖ operasyonlarına dikkat çeken Külekçi “Herkes canla-başla çalışıyor. Güvenlik güçlerimiz bu konuda samimi ve gayretli. Fakat süreç istenen hızda değil. Biz vatandaşlarda daha temkinli olmalı devletimize olan güven noktasında üzerimize düşeni yapmalıyız” dedi.

ANKARA VE TRABZON’A DİKKAT

FETÖ ile mücadele noktasında Türkiye’nin her ilinde aynı oranda operasyon başarısı olmadığının da altını çizen Külekçi ‘den işte çarpıcı açıklamalar: “Ankara ve Trabzon bu noktada örnek iki il. Emniyet güçlerimiz bu iki ilde FETÖ ile mücadele noktasında kritik operasyonlara imza attılar önemli isimleri ele geçirdiler. Her belge ve bilgi örgütün kanlı ve karanlık yüzünü gözler önüne seriyor.” 

DİSKTEN ÇIKTILAR AMA HALA GÖREVDELER

Üniversiteler kapansın! Eski bir bakanımız bunu neden söyledi Üniversiteler kapansın! Eski bir bakanımız bunu neden söyledi

“Garson” adlı gizli tanığın verdiği ifadeler doğrultusunda deşifre olan bazı güvenlik güçlerin bunların arasında rütbeli ve önemli yerlerde görevli olanlarda var. Hala onların görevde olmasını aklım almıyor. Bu işin şakası yok.15 Temmuz da yaşananlar ortada. Ben bu örgütün içinde itirafçı olup kendi paçasını kurtaranlara bile inanmam. Hainlik diz boyu çünkü FETÖ de.”

BÜTÜN BEDEN TEMİZLENMELİ

“Hastalık bütün bedene yayılmış durumda eğer bize bunu sadece pansuman yapar iğne ile geçiştirirsek çare bulamayız derman olamayız. Adam gibi tedavi şart. Hiç bir yerde tek bir mikrop kalmamalı. Mikropları besler bakterileri yok etmezsek beden çürür gider. Türkiye terör örgütlerine yönelik temizlik noktasında çok şükür kararlı. Yoksa bu beden bizi asla taşımaz ölür gideriz”

FETÖ SAVUNMA ŞİRKETİ SATIN ALDI

“FETÖ terör örgütlerin en kanlısı en sinsisi ve en tehlikelisi. Yapamayacakları kurnazlık yoktur. Bakın FETÖ Güney Afrikalı savunma şirketi MILKOR’u satın aldı. Türkiye’den çaldıkları bilgiler ile insansız Hava aracı ürettiler. Kimse bu örgütü hafife almasın mücadeleden asla vazgeçmesin. Yakın zamanda yeniden düğmeye basacaklar kaos ve kargaşa ortamı için ellerinden geleni yapacaklar.”

TRANSFERLER DEVAM EDİYOR

FETÖ'den tutuklu, hükümlü şahıslar ile ailelerine yurtiçi ve yurtdışından transfer edilen paralarla maddi destek sağlanıyor. Bakın 52 FETÖ mensubu şüpheliye yönelik, Antalya merkezli toplam 11 ilde (Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Isparta, Denizli, İzmir, Bursa, Kocaeli, Ankara) son operasyonda bu işin devam ettiği ortaya çıktı. Su akıyor ama düşmanda uyumuyor.

SON NEFESİMİZE KADAR MÜCADELE
“Bakın bu mesele Ahmet-Mehmet Ayşe-Fatma meselesi değil. FETÖ ile mücadele eden insanlar hep tehdit ve akıl-almaz baskı altındalar. Ben bunu kabullendim ucunda neler olacağını biliyorum. Fakat artık Allah var gam yok geri dönemeyiz. Korkmuyorum buradan haykırıyorum. Son nefesimize kadar sizinle mücadele etmeyen sizin gibi alçak ve onursuz olsun.”

“GARSON” OPERASYONUN PERDE ARKASI

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı'nın (MİT) "Garson" kod adlı gizli tanıktan 2017'de ele geçirilen AES 256 bit ile şifrelenmiş hard disk içinde bulunan FETÖ'nün 16 yıllık emniyet mahrem yapılanmasının bilgilerini, süper hızlı işlemcilere sahip devasa bilgisayarlarla 6 yılda kırmayı başarmıştı. Veriler Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı'na sunulmuştu. KOM Başkanlığı, gizli tanık 'Garson'dan elde edilen ve MİT'in şifresini kırdığı 57 bin belgenin detaylı incelemesinde sona doğru doğru yaklaştı. Son gelişmelere göre, bugüne kadar FETÖ'den herhangi bir işlem görmemiş yaklaşık 3 bin kripto emniyet personeli daha deşifre oldu .B u kişilerle ilgili yapılan araştırmalarda önümüzdeki günlerde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na fezleke ile bildirilmesi bekleniyor.MİT'in KOM'a teslim ettiği şifresi kırılmış dokümanlarda, FETÖ'nün 7 Şubat, 17-25 Aralık, 15 Temmuz Darbe girişimi dahil birçok kirli kumpasında görev almış 4 bin 672 mahrem sorumlunun SD karttan çıkarak deşifre edilmişti. MİT'in 6 yıl sonra kırmayı başardığı şifreli dokümanlardan 4 bin 121 mahrem sorumlu daha ortaya çıktı. Bunlardan 3 bin 400'ünün örgütün emniyetteki kadın emniyet müdürleri, amirleri ve polis memurlarından sorumlu mahrem abla oldukları tespit edildi. Polis memurlarını mesleğe adım attığı günden itibaren adım adım izlendiği tespit edilen 3 bin 400 mahrem ablanın ayrıca tüm örgüt mensubu erkek polis memurlarından emniyet müdürlerine kadar olan örgüt üyelerinin eşlerinden de sorumlu oldukları tespit edildi.
Tespit edilen, aralarında kadın mahrem ablaların da olduğu 4 bin 121 mahrem sorumlunun bir kısmının, KOM Başkanlığı'nın yaptığı çalışmalar neticesinde, FETÖ ile iltisaklı ve Bylock benzeri soruşturmalarda adının geçtiği tespit edildi. Bu bilgiler de emniyetin ilgili birimlerine iletildi. Tespit edilen toplam yaklaşık 8 bin 900 kişilik mahrem sorumlulardan çoğunun bugüne kadar emniyet mahrem sorumlusu olup olmadığının bilinmediği ortaya çıktı. 
AHMET KÜLEKÇİ