Şen, Gümüşhane, Trabzon, Giresun, Ordu, Rize, Zonguldak, Amasya, Artvin, Bolu, Kastamonu, Samsun ve Sinop illerini içeren geniş bir bölge için önemli bir meteorolojik uyarıda bulundu.

95295

Yaptığı açıklamada, bugün ve yarın için bölgede önemli bir yağış beklenmediğini ancak Marmara'dan gelecek olan bir hava sisteminin pazartesi gününden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz'e etki etmesinin beklendiğini belirtti. Özellikle pazartesi günü sıcaklıkların düşeceğini ve yayla bölgelerinde yoğun kar yağışı beklendiğini ifade etti.

640F31F3E4Bfdd0A7Cd35A54
Gümüşhane'de pazartesi günü hava sıcaklıklarının ciddi şekilde düşeceği ve yoğun kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor. Yayla bölgelerinde de kar yağışının yoğun olacağı ve bu nedenle vatandaşların soğuk hava koşullarına karşı hazırlıklı olmalarının önemli olduğu vurgulandı.

İş dünyası yemekte bir araya geldi, üretimin önemine vurgu yapıldı İş dünyası yemekte bir araya geldi, üretimin önemine vurgu yapıldı

1512945

Karadeniz bölgesinde yaşayan vatandaşların pazartesi gününe karşı dikkatli olmaları, trafikte güvenliği sağlamaları ve gerekli tedbirleri almaları önem taşıyor. Meteoroloji yetkilileri, halkın hava durumu uyarılarını dikkate alarak hareket etmeleri gerektiğini hatırlatıyor.
TAKA/AYŞE SANCAK 

Editör: Ayşe Sancak