Saruhan, Karadeniz Yazarlar Birliği'nin son üç yılda düzenlediği etkinliklere dikkat çekerek, birçok kültürel faaliyetin planlı ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirildiğini ifade etti. Şiir dinletileri, kitap fuarları, söyleşiler, sanat günleri gibi çeşitli etkinliklerle kültüre katkı sunduklarını belirten Saruhan, özellikle Trabzon'un tarihinde önemli bir yere sahip olan ancak yeterince tanıtılamamış olan 87. alay Trabzon gönüllüleri anma günlerini her yıl daha da ileriye taşıdıklarını dile getirdi.

Kazım Koyuncu 19. Ölüm Yıl Dönümünde Anılıyor: "Yeri Dolmayacak Bir Sanatçı" Kazım Koyuncu 19. Ölüm Yıl Dönümünde Anılıyor: "Yeri Dolmayacak Bir Sanatçı"

Gelecek dönemde de şehirlerine, bölgelerine ve ülkelerine yapacakları çalışmalarla katkı sunmaya devam edeceklerini söyleyen Saruhan, üyelerin desteğini beklediklerini ve planlı çalışmalar için her türlü öneriye açık olduklarını belirtti.

Sebahattin Saruhan başkanlığındaki yönetim kurulunun şu isimlerden oluştuğu belirtildi: Necmi Koç, Ahmet Taş, Nazmiye Yazıcı, Ayşen Gedikli, Kemal Özdemir, İsmail Topal.

Muhabir: AYTEKİN AKAY