Ortahisar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kesim sırasında kaçan büyükbaş kurbanlıklarla ilgili ihbarları değerlendirerek müdahale etti. Bengisu, Çağlayan, Okçular ve Ağıllı mahallelerinde kaçan hayvanlar, ekipler tarafından sakinleştirici iğne yapılarak yakalandı ve sahiplerine teslim edildi.

Koyunlar Hakkında Bilmediğiniz 6 Gerçek > Bilgiustam

Trabzon'da yaşananlarla benzer şekilde, çevre illerde de hastaneler "acemi kasaplar" ile dolup taştı. Rize'de bayram namazının ardından kurban kesimi sırasında yaralanan 103 kişi hastanelere başvurdu. Tedavilerinin ardından büyük çoğunluğu taburcu edilen yaralılardan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören 2 kişinin durumu ise devam ediyor.

Of'ta Çay Üreticileri Çaykur ve Hükümeti Protesto Etti: "Artık Yeter, Çay Üreticisi Köle Değildir!" Of'ta Çay Üreticileri Çaykur ve Hükümeti Protesto Etti: "Artık Yeter, Çay Üreticisi Köle Değildir!"

Koyunlar Hakkında Bilgi ve Fotoğrafları | Melek Kadınlar Kulübü

Diğer illerde de durum benzerdi: Giresun'da 22, Bayburt'ta 40, Artvin'de 14, Ordu'da 122 ve Gümüşhane'de 6 kişi, kurban kesimi sırasında kesici aletler veya hayvan darbeleri sonucu yaralandı. Yaralılar, ambulanslar veya yakınlarının araçlarıyla hastanelere getirilerek tedavi edildi ve taburcu edildi.

Muhabir: NEZİHA ÇAKIROĞLU