Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene Vali ve Hanımefendi'nin yası sıra Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu,  KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, KTÜ Farabi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Celal Tekinbaş, Prof. Dr. Abdulkadir Gündüz, Farabi Hastanesi Başmüdürü İbrahim Küçük, Hemşire Zehra Durgun, İl Protokolü ile diğer davetliler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Vali Yıldırım, "Aslında kağıt olarak dergilerde kayboluyor. Artık her şey elektronik ortama atılıyor. Biz de bu kaçınılmaz durumun gerisinde kalamayız. Bana sorarsanız elime kağıdı alıp mürekkep kokusunu alarak okumayı tercih ederim. Elektronik ortamda okumaktan daha çok kağıttan okumadan keyif alırım.

KTÜ’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel buluşma KTÜ’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel buluşma

Bunun kıymetinin  azalmayacağını düşünüyorum. Güzel bir dergi ortaya konuldu. İçeriği sizleri alıp bir yerlere götürüyor. Buna emek sarf eden bütün yazarlarımızı, emeği geçen herkesi kutluyorum" dedi. Vali ve eşi Güllühan Yıldırım beraberindekilerle atalarımızın yaşadığı toplumsal hayatı ve bu hayatın gelecek nesillere aktarılmasını konu alan sergiyi ziyaret ettiler.

NEZİHA ÇAKIROĞLU