Başkan Kaya, Kılıçdaroğlu’na, Ortahisar Belediyesi’nin mevcut durumu ve yürütülen çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ayrıca, Trabzon’daki tarihi Atatürk Köşkü ile ilgili bilgi verirken, Atatürk'ün Trabzon'u üç kez ziyaret ettiğini ve son ziyaretinde vasiyetini burada kaleme aldığını anlattı.

Atatürk'ün vasiyeti üzerine yapılan çalışmayı da Kılıçdaroğlu ile paylaşan Başkan Kaya, bu özel çalışmanın tanıtımını yaparak Trabzon'un bu özelliğinin bilinmesine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Kılıçdaroğlu, yapılan bu çalışma için Başkan Kaya’ya teşekkür etti.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç: "Boztepe Seyir Terası ve Yürüyüş Yolu Ücretsiz Olacak!" Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç: "Boztepe Seyir Terası ve Yürüyüş Yolu Ücretsiz Olacak!"

Ziyaret sırasında Başkan Kaya, Belediye Meclis üyeleri Bülent Özay ve Olgun Önder ile birlikte Kılıçdaroğlu’na Ortahisar Belediyesi bünyesindeki Boztepe Seyir Terası, Trabzon Akvaryum ve Kuş Parkı’nı gezdirdi.

Ayrıca, Başkan Kaya’nın ‘Patili Dost Sahiplenme Hareketi’ kapsamında belediyeye aldığı ve trafik kazasında yaralanan sokak kedisi Sütlaç’ı tanıttı. Kılıçdaroğlu, bu inisiyatifi takdirle karşıladı.

Muhabir: TUNCAY UÇKUN