İkinci, yaptığı açıklamada, "Bu müfredatı; 100 yıl öncesinin hayalini 100 yıl sonrasının hedefi olarak planladığı, ülkenin ve çocukların geleceğini mevcut iktidarın kendi ikbaline kurban ettiği için reddediyoruz" ifadelerini kullandı.

Trabzon Uzungöl Yine  Bayramda Arap Turistlerin Uğrak Noktası Oldu Trabzon Uzungöl Yine Bayramda Arap Turistlerin Uğrak Noktası Oldu

İkinci, "Müfredata Hayır Platformu" oluşturduklarını ve 11 Haziran tarihinde saat 18.00'da meslek grubu üyeleri, veliler ve öğrencilerle birlikte yeni müfredata tepki göstereceklerini belirtti. İkinci, "Meydanlarda olacağız. Yeni müfredat, iktidarın bir propagandası olarak ortaya çıktı. Müfredat yeni bir rejime insan yetiştirme olarak görüyor. Cumhuriyeti kuranlar ilim, irfan ve hür insanlar yetiştirmeyi arzu ettiler, ancak yeni müfredatta biat kültürü var. Yurttaşlık yok. Aynı zamanda müfredatta toplumsal cinsiyet eşitliği de yer almamış. Karanlık kapılar ardında hazırlanan bir müfredat olmuş. Toplumsal çıkar gözetilmemiş. Bireysel çıkarlar ön plana çıkarılmış. Dayanışma ve işbirliğine de rastlamıyoruz. Türkiye'yi karanlıktan çekip çıkacak, akılcılık ve bilimsellikten uzak" şeklinde konuştu.

Muhabir: BİROL SANCAK