Yaklaşık 50 yıldır kaporta tamircisi olarak görev yaptığını belirten Yazıcı, Tirebolu'ya ilk gelişinin 1976 yılına dayandığını ifade ediyor. Kendi dükkanını açarak ustalık yapmaya başladığı bu süreçte, klasik otomobil restorasyonuna oğlu Umut'un ilgisiyle adım attıklarını dile getiriyor. Oğlunun kendi klasik bir aracını restore etmesiyle başlayan bu serüven, ilçe dışından ve hatta Türkiye'nin dört bir yanından klasik otomobil sahiplerinin ilgisini çekerek işlerini büyütmelerini sağlamış.

Kibar Yazıcı, klasik otomobil restorasyonunun bir zanaat işi olduğunu vurgulayarak, arabaları söküp dağıtarak, kaporta ve boya işlerini titizlikle gerçekleştirdiklerini belirtiyor. Orijinal döşeme işini yalnızca Kayseri'deki bir başka atölyeye yaptırdıklarını, geri kalan tüm süreçleri Tirebolu'da tamamladıklarını dile getiriyor.

Karadeniz'de Acemi Kasap Alarmı; Bayramda Hastaneler Doldu Taştı! Karadeniz'de Acemi Kasap Alarmı; Bayramda Hastaneler Doldu Taştı!

Yazıcı'nın ustalığı ve titiz çalışması, müşterileri tarafından takdirle karşılanıyor ve Türkiye'nin dört bir yanından klasik otomobil sahipleri, restorasyon işleri için Tirebolu'ya yol tutuyorlar. Kibar Yazıcı, yaptığı işin güzelliğini ve inceliğini gördükçe mutlu olduğunu ifade ediyor ve klasik otomobil tutkunlarının hayallerini gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor.

Muhabir: BİROL SANCAK