Köprübaşı ilçesinde geçtiğimiz günlerde yapılan 31 Mart 2019 yerel idareler seçimini oyların çoğunluğunu alarak Belediye başkanı Ali Aydın olmuştur. Ali Aydın çocukluktan beri tanıdığım aynı sıraları paylaştığım ve özellikle çalışkanlığıyla tanıdığım eğitimci bir arkadaşımdır.

Kendisine oy değil fiili destek verilmesi durumunda ilçede başarılı bir başkanlık yapacağına inanıyorum. Yapılan seçimlerde Ak parti  her yerde olduğu gibi ilçede de oy kaybına uğramıştır.%88 oranında aldığı rekor oyu %50 lere düşmüştür. Bunun nedenlerinin başında ilçemiz Ak parti döneminde de gereken özenli düzenli yatırımı alamamış ilçemiz statü kaybetmiş Beşinci sınıf ilçeden Altıncı sınıfa gerilemiştir. Bu bağlamda ilçe seçmeni bir uyarıda bulunmuştur ki bunu mutlaka nedenlerinin araştırılması gerekmektedir.

Ak Parti kuruluşundan bu yana sadece beton yol taş duvar yapmakla olmuyor demek ki. İlçe insanı iş ,aş ve çağdaş bir ikamet istemekte bu konularla ilgili ciddi projelerin hayata geçirilmesi gerek. Öncelikle ilçe insanın ve ilçede görev yapan memurları ilçede tutmak gerekiyor. Secimden seçime artan nüfus oranları ilçenin kaderini bir kez daha değiştirememiş ama belirleyici olmuştur. Bir önceki Belediye başkanı sayın Ahmet Tekke devir teslim töreninde özellikle akrabacılık yapılmamasına dikkatleri çekmekten ziyade orada insanları tutmak için projeler yapsaydı. Şunu herkes iyi bilmelidir ki Köprübaşı ilçesinde akrabacılık yapacak akrabalar dahi kalmamıştır.

Yeni dönem Belediye başkanı seçilen Ali Aydın , İlçede hiçbir siyasi tabanı olmamasına karşın %40,2 oy alan Atilhan Sancak ve Bayram Aydın seçim sürecinde hepsi ilçede yapılabilecek onlarca projeden bahsettiler. Kampanya esnasında yapılan bu vaatlerin onda biri yapılırsa ilçe insanı güzel günler görecek demektir. Beş yıl boyunca ilçeye Belediye başkanlığı yapacak olan Ali Aydın başarılı olması için bütün olanaklar yanındadır. Bu olanakları kişilerin istekleri doğrultusunda taraf olarak yapmaya çalışırsa hiçbir başarı sağlayamaz.

Eski Belediye başkanlarının tecrübelerinden faydalanmak istemesi doğru bir karadır ama eski başkanlarında bu ilçeye yeterince katkılarının olmadığını kendisine hatırlatırım. Köprübaşı belediye başkanı Ali Aydın ilçede adaletli bir başkanlık yapacağına inanıyorum. Hak etmiştir neden hak etmiştir halkın tercihidir. Her şeye rağmen önce doğru yapmak adaletli davranmak ve herkesi doğruya davet etmek başarının en ulvi yoludur ki : İlçede okul müdürüyken  gitti başkan geldi.İlçede Müdürlük vasfındayken komşu ilçeye Öğretmen olarak adete sürgün edilmesine seyirci kalan da bu ilçe insanı olduğunu da söylemeden geçemiyorum. İnanıyorum ki üzülerek gittiği ilçesine belediye başkanı olarak gelmesine de bir o kadar sevinmiştir. Köprübaşı Belediye başkanı Ali Aydın çalışkanlığıyla ilçeye katkı sunacağına inanıyorum. Başarılar dilerim.