Türkiye'deki yüksek enflasyonun etkileri devam ederken, gazeteci Fatih Altaylı'dan kredi kartı sahiplerini yakından ilgilendiren bir haber geldi. Altaylı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK), bankalara kredi kartı limitlerinde düzenleme yapılması için talimat gönderdiğini duyurdu. Bayram sonrasında yürürlüğe girecek bu düzenlemeler, kredi kartı kullanıcılarını etkileyecek. Ekonomi yönetimi, artan kredi kartı borçlarına karşı önlem almak ve ekonomide sağlıksız bir durumu önlemek amacıyla bu adımı atıyor. Bankaların yüksek faizlerle yaptıkları limit artışlarının ekonomiyi olumsuz etkilediği belirtiliyor.
 

Yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı, yurttaşların kredi kartlarına yönelmelerine neden oldu.

Ekonomi yönetimi de giderek artan kredi kart borçları üzerinde yeni düzenlemeler için çalışıyor.

Gazeteci Fatih Altaylı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) kredi kartı limitlerine ilişkin bankalara talimat gönderdiğini yazdı.

Bankaların yüksek faizlerle limit artışlarına gitmesi, ekonomide sağlıksız bir durum oluşturdu.

Kurban Bayramı sonrasında, bu sorunu çözmek için kredi kartı limitlerinde değişiklik yapılacak.

Çeyrek ve gramda son tahmin şaşkına çevirdi: 6 bin lirayı da aşacak Çeyrek ve gramda son tahmin şaşkına çevirdi: 6 bin lirayı da aşacak

Müşterilerin aylık kazançlarının çok üstünde belirlenen limitler, kredi kartı hırsızlığını ve borç riskini de yükseltiyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ