Katılım ve Duygusal Anlar:

Rektörlük önünde düzenlenen törene, akademik ve idari personel ile öğrenciler büyük ilgi gösterdi.
Törende duygu dolu anlar yaşanırken, katılımcılar şehitler için dualar etti.
Rektör Çuvalcı'nın Konuşması:

TSGİAD başkan yardımcısı Rıdvan Olgun, eğitim vadisi ile ilgili önemli açıklama yaptı TSGİAD başkan yardımcısı Rıdvan Olgun, eğitim vadisi ile ilgili önemli açıklama yaptı

Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, yaptığı konuşmada Türkiye'nin terörle baş edemeyecek kadar güçlü olmadığını vurgulayarak, devletin bölücü terör örgütüne karşı yürüttüğü kararlı mücadeleye tam destek verdiklerini ifade etti.
Çuvalcı, üniversitenin terörle mücadelede devletin yanında olduğunu belirterek, "Üniversitelerimizde yerli tankı, silahı, uçağı yapabilecek nesiller yetiştirebiliriz." dedi.
Birlik ve Beraberlik Vurgusu:

Rektör, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak, üniversitelerin ülkede daha iyi bir gelecek için çalışabileceğini söyledi.

"Biz daha çok çalışmalıyız, daha çok üretmeliyiz ki bu eli kanlı teröristleri başımıza musallat edenlere muhtaç olmayalım." ifadeleriyle üniversitelerin sorumluluklarını hatırlattı.

Sonlanan Tören:

Tören, teröre lanet sloganları atılmasının ardından sona erdi.

Katılımcılar, şehitler için dualar ederek, birlik ve beraberlik içinde teröre karşı duruşlarını bir kez daha gösterdiler.

KTÜ'nün düzenlediği anma töreni, üniversite camiasının şehitlerimize olan minnet ve saygısını bir kez daha ortaya koydu. Rektörün vurguladığı üzere, Türkiye'nin geleceğini daha güçlü bir şekilde inşa etmek için birlik ve beraberlik içinde çalışma kararlılığı devam ediyor.
TAKA

Editör: Doğukan ÖZKURT