Burdur'da Polis Memurundan Güzel Sürpriz: Engelli Ahmet'in Doğum Gününde Unutulmaz Anlar Yaşandı Burdur'da Polis Memurundan Güzel Sürpriz: Engelli Ahmet'in Doğum Gününde Unutulmaz Anlar Yaşandı

Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Işın, kentteki pavyonların artan asayiş ve narkotik olaylarına neden olduğunu belirtti. Vali Işın, basın mensuplarına şunları söyledi: "Allah bin defa razı olsun sizden, bugüne kadar nerede idiniz diyeceksiniz. Size verdiklerimiz, yazdıklarımız resmi rakamlar. Ama bir de kayıtlara geçmeyen, paylaşamayacağımız şeyler var. Orası tam bir bataklık. Adam öldürme var, gasp var, uyuşturucu var, kadın ticareti var. Suçun her türlüsü, rezalet, kepazelik var. Silah kaçakçılığı var, silah sıkma var. Orası tam bir bataklık. Şimdi böyle bir bataklık orada dururken biz kendi kendimizi kandırıyoruz, diyoruz ki uyuşturucu ile mücadele edeceğiz. Arkadaşlar, bataklık açılmış burada. İşin esas merkezine neden inmiyoruz? Önce burayı kapat, ondan sonra uyuşturucu ile mücadele et. Ben burada valilik yaptığım süre içerisinde onlarla mücadelemi sürdüreceğim. Çünkü burası sizin için, Kütahya için, hepimiz için utanç vesikasıdır."

Vali Işın, bataklık olarak nitelendirdiği pavyonların kapatılmasının ardından, bu mekanlarda çalışan insanların rehabilitasyonu konusunda zorluklar yaşanabileceğini ancak topluma kazandırma çabalarının devam edeceğini vurguladı. Kütahya Valiliği daha önce aldığı karar doğrultusunda 10 pavyonun belirsiz bir süreyle kapatılmasını sağlamıştı.


TAKA/AYŞEN KARABİNA

Editör: Doğukan ÖZKURT