Melek Çakır'ın Mesajı

"Engelliler Haftası, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak ve onları toplumsal hayatta daha etkin ve verimli kılmak adına her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan önemli bir farkındalık haftasıdır.

Engelli olmak kişinin tercihi değildir, bu sebeple birer engelli adayı olduğumuzu hatırlayarak engelli vatandaşlarımıza karşı her zaman düşünceli ve duyarlı olmalıyız.

Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına kadar her alanda kanıtlamışlardır.

Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini karşılamak ve onların günlük yaşam içinde rahatlıkla yerlerini alabilecek şartları oluşturmak bizlere düşen en büyük görevdir.

Lösemi ve Engelli Gönüllüleri Derneği olarak bizler Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Metin Genç'ten ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya'dan, hayata geçirilen tüm çalışmalarda engelli vatandaşları gözeterek Trabzon'umuzu engelsiz bir şehir haline getirmek için tüm ekipleri ile birlikte var güçleriyle çalışacaklarına ve engelleri hep birlikte aşacağımıza inanıyorum.

Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz tüm projelerimizde engelli kardeşlerimizi gözeterek hareket etmeye özen gösteriyoruz.

Arsin Belediye Başkanı Hamza Bilgin TAKA Gazetesi’ni ziyaret etti ve çarpıcı açıklamalar yaptı Arsin Belediye Başkanı Hamza Bilgin TAKA Gazetesi’ni ziyaret etti ve çarpıcı açıklamalar yaptı

Bu vesile ile Engelliler Haftası'nın, engelli vatandaşlarımıza karşı olan hassasiyetin artmasına katkı sağlayacağını ümit ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların her an yanında olan kıymetli ailelerine sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum."

TAKA/BİROL SANCAK

Editör: Birol Sancak