Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav tamamlandı. İki oturumdan oluşan sınav, Türkiye genelinde 973 yurt içi sınav merkezinde ve 11 yurt dışı sınav merkezinde gerçekleştirildi.

MEB, sınavın sorularını ve cevap anahtarlarını resmi web sitesi üzerinden paylaştı. Sınavda, Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile yabancı dil derslerinden oluşan birinci oturum ve Matematik ile Fen Bilimleri derslerinden oluşan ikinci oturum yapıldı.

Sınav sonuçları, 28 Haziran'da açıklanacak ve öğrencilere posta yoluyla gönderilmeyecek. Sonuçların açıklanmasının ardından Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayınlanacak ve liselere yerleştirme süreci başlayacak. Sınava girmeyen öğrencilerin liselere yerleştirilmesi ise yerel yerleştirme ile gerçekleştirilecek.

SÖZEL BÖLÜM KİTAPÇIĞI İÇİN

Kültür Yolu Festivali’nde Trabzonspor Formalı Resul Dindar’dan Unutulmaz Konseri Kültür Yolu Festivali’nde Trabzonspor Formalı Resul Dindar’dan Unutulmaz Konseri

SAYISAL BÖLÜM KİTAPÇIĞI İÇİN

Muhabir: AYŞE SANCAK