Bcd0Bb0B 928E 4A29 Bf92 324C5Cf273Cf

Maçka ilçesinde Haziran ayında meydana gelen şiddetli yağışlar sonucu 15 mahallede büyük afetler yaşanmıştı.

TTSO İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi Ar-Ge Başvurularını Değerlendirdi TTSO İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi Ar-Ge Başvurularını Değerlendirdi

913A87Fa D1B1 44Fc A48A Ae4E19D22999

Başkan Koçhan, afetle ilgili yapılan yardımın ardından hemen harekete geçileceğini belirterek, "Kıymetli hemşerilerim, bundan 5 ay kadar önce Maçka'mızda yoğun yağışlar nedeniyle birçok mahallemizde afetler meydana gelmişti. Allah'a şükür ki bu afetlerde can kaybımız olmamıştı. İçişleri Bakanımız ve AFAD Başkanlığımızla gerçekleştirdiğimiz görüşmeler sonucunda ilçemize yaklaşık 8 milyon TL'lik bir kaynak aktarıldı. Bugün itibariyle afet sonucu oluşan hasarların giderilmesine başlıyoruz. Çalışma yapılacak mahallelerimiz şunlardır: 

Ca1Fa7D0 D6F7 4A89 A418 4C8308Df43A1

Yazlık Mahallesi, Kırantaş Mahallesi, Bakımlı Mahallesi, Yazılıtaş Mahallesi, Atasu-Arıkaya Mevkii, Sevinç Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi, Dikkaya Mahallesi, Şimşirli Mahallesi, Ergin Mahallesi, Alataş Mahallesi, Kozağaç Mahallesi, Ormaniçi Mahallesi, Köprüyanı Mahallesi, Yukarıköy Mahallesi. İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya, AFAD Başkanımız Sayın Okay Memiş başta olmak üzere destek veren herkese teşekkür ediyorum. AK Parti'nin hizmet partisi olduğunu bir kez daha görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Biz sizden aldığımız güçle sizin için çalışıyoruz. Sizden alacağımız güçle de sizin için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
TAKA/BİROL SANCAK

Editör: Ayşe Sancak