FEDEK tarafından KTÜ Fen Fakültesi’ne gönderilen yazıda; “Matematik Bölümü (1. Öğretim) Lisans Programı’na, 3 yıl 5 ay süreyle akreditasyon verilmiştir.” denildi.  Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, bu akreditasyonla birlikte Matematik Bölümü’nün kalitesi ve başarısının resmi olarak onayladığını ifade ederek “Büyük bir gurur ve mutlulukla paylaşmak isterim ki Üniversitemiz Fen Fakültesi Matematik Bölümü; Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih, Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından akredite edilmiştir. Bu akreditasyon, Matematik Bölümümüzün kalitesini ve başarısını, resmi olarak tanımakta ve onaylamaktadır.” dedi.

Arsin Belediye Başkanı Hamza Bilgin, girişimci ve üreten kadınlara ovarlok makinesi hediye ederek destek sağladı Arsin Belediye Başkanı Hamza Bilgin, girişimci ve üreten kadınlara ovarlok makinesi hediye ederek destek sağladı

DOĞRU YOLDAYIZ

Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Üniversitemiz Fen Fakültesi Matematik Bölümü’nün tanınırlığı ve kalitesine dikkat çekerek “Fen Fakültemizin önemli bir bölümü olan Matematik Lisans Programı’nın güvenirliliğini, kalitesini ve tanınmasını belgeleyen FEDEK Akreditasyon Sertifikası, standartlarımızı biraz daha yükseltmemizi sağladı. İlgili bölümümüzdeki tüm akademisyenlerimize, emekleri ve özverili çalışmaları için teşekkür eder; akreditasyonların, öğrencilerimize ve bölümlerimize hayırlı olmasını dilerim. Matematik Bölümü olarak sadece akademik mükemmelliği değil aynı zamanda öğrencilerimizin bireysel gelişimini ve başarısını da hedefliyoruz. Bu akreditasyon, bu hedeflere ulaşmak için doğru yolda olduğumuzu göstermektedir.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: BİROL SANCAK