Adi yolsuzluklara da karışan sağcı, ırkçı, faşist/siyonist Israil hükümetinin çoğunluğu çocuk ve hastalardan oluşan Gazze şeridindeki hastaneye düzenlediği saldırı sonucu yüzlerce kişi öldü. yüzlercesi yaralandı.

Katliamı şiddetle kınıyor, yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bu açık bir savaş ve insanlık suçudur. "Kararlılık gösterisi" adı altında yapılan saldırı en asgari ahlaki ve insani değerlerden yoksunluğu, bir barbarlığı temsil etmektedir. Bu suçu işleyenler insanlığın vicdanında mahkum edilmiş. lanetlenmişlerdir.

Benzer katliamlara yol verilmemesi ve hesabının sorulması için bu suçu işleyenlerin ve sivillerin ölümüne yol açan benzer saldırıların talimatlarını verenlerin savaş suçları mahkemesinde yargılanmaları için derhal girişimlerde bulunulmalıdır.

Bu nedenle, emperyalist egemen güçlerin işlevsiz hale getirdiği Uluslararası Savaş Suçları

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu; İstanbul’un toplu ulaşımına çözüm oldu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu; İstanbul’un toplu ulaşımına çözüm oldu

Mahkemesinin derhal toplanması ve süreci başlatılması çağrısında bulunuyoruz. İsrail devleti hükümeti daha fazla suça bulaşmamak için saldırıları durdurmalı. ateşkes sağlanmalı, insani yardımlara yönelik engellemeler kaldırılmalı, sorunların barış ve diyalog yoluyla çözümü esas alınmalıdır. Kaygılıyız!

Sermaye ve kapitalist sistem çoklu krizini aşmak için bir kez daha milliyetçilik, ırkçılık, gericilik üzerinden savaş silahına sarılmıştır. Son yıllarda sistematik olarak artan silahlanma yarışı ve birçok ülkede iktidara sağcı, ırkçı, gerici partilerin gelmesi de böylesi bir savaşın zemininig güçlendirmiştir.

ABD. İngiltere, Almanya, Fransa ve diger emperyalist güçlerin paylaşım savaşları nedeniyle başta Ortadoğu ve Ukrayna olmak üzere birçok bölgede farklı düzeylerde devam eden çatışmaların genelleşmesi ve açık bir dünya savaşına dönme tehlikesi dünden daha yakın bir ihtimal olarak kapımızı çalmış durumdadır.

Biliyoruz ki, emperyalist devletler "ulusal çıkarlarımız" adı altında kapitalist sistemi. sermayenin önceliklerini gözetecek. buna göre pozisyon alacaklardır. Kendi işgal, saldırı ve savaş suçlarına kılıf bulacaklardır. Demokratik değerlerin ve kazanılmış hakların gaspi için firsata çevireceklerdir. Gerçekleşen de budur.

Savaşı durduracak olan dünya ezilen halkları ve emekçilerdir. Bu nedenle bir çağrımız da tüm emek ve demokrasi güçlerinedir: yaşama, geleceğe ve emeğimize sahip çıkmak için barış mücadelesini yükseltelim.

Bu noktada gerekli tüm adımların atılması için ülkemizdeki bütün demokrat partiler, sendikalar, demokratik kitle örgütleri, dayanışma dernekleri ve diğer demokrasi güçleri, üzerlerine düşen tüm sorumluluk ve görevleri yerine getirecektir.

Filistin halkı dünyadan ve Türkiye'den hamaset ile süslenen timsah gözyaşları değil. çözüm için acil somut adımlar atılmasını beklemektedir.

Bunun için: öncelikle saldırılar derhal durdurulmalı, ateşkes sağlanmalı. Filistin halkına yönelik abluka derhal kaldırılmalıdır. İsrail işgal ettiği topraklardan geri çekilmelidir. Tüm emperyalist güçler bölgeden çekilmelidir.

İsrail ile yapılan ikili anlaşmalar iptal edilmeli, ülkemizdeki NATO üsleri derhal kapatılmalıdır. Filistin halkına ekonomik, sosyal her türlü destek sağlanmalıdır. Filistinlilerin hak eşitliğini tanımayan hiçbir çözüm' kabul edilmemelidir.

Trabzon Emek ve Demokrasi Platformu olarak: bir kez daha İsrail'in soykırıma varan Gazze şeridindeki hastaneye ve sivillere yönelik tüm saldırıları kınıyoruz.