LONDRA TEMASLARI

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yatırımcı toplantılarına katılmak için İngiltere'nin başkenti Londra'ya gitti. 19 Haziran itibarıyla başlayan Şimşek'in Londra temasları, cuma gününe kadar devam edecek.

YÜZLERCE YATIRIMCI İLE GÖRÜŞME

Yatırım bankaları JPMorgan, Deutsche Bank ve Dome Group tarafından organize edilen toplantılar kapsamında Şimşek, yüzlerce yatırımcıyla buluşacak. Bu toplantılarda portföy yatırımcıları, başlıca küresel yatırım fonları ve kredi derecelendirme kuruluşları ile bir araya gelecek.

TÜRKİYE EKONOMİSİ VE YATIRIM FIRSATLARI

Bakan Şimşek, Londra'daki temasları kapsamında düşünce kuruluşu Chatham House'un Londra Konferansı'na katılarak, üst düzey katılımcılara Türkiye ekonomisindeki son dönem gelişmeleri ve ekonomi programını anlatacak. Göreve geldiği günden beri Avrupa, Orta Doğu ve ABD'de yatırımcı toplantılarına katılan Şimşek, Türkiye'nin ekonomik programını ve yatırım fırsatlarını yabancı yatırımcılara tanıtmaya devam ediyor.

YATIRIMCI İLGİSİ

Trabzon'da Restoranın Kampanyası İzdihama Neden Oldu Trabzon'da Restoranın Kampanyası İzdihama Neden Oldu

Bakan Şimşek, yabancı yatırımcıların Türkiye'ye olan ilgisini şu sözlerle özetledi: "Türkiye'ye çok güçlü bir ilgi var. Çünkü hikâyesi olan ve kredibilitesi olan nadir ülke programlarından bir tanesiyiz. Türkiye'nin hikâyesi zaten güçlü, büyük, gelişen bir ekonomi. Dezenflasyonla, yapısal reformlarla, mali disiplinle makroekonomik temelleri güçlendiriyoruz ve bu çok ilgi çekiyor. Onun için yatırımcı ilgisi tek kelimeyle mükemmeldi."

Şimşek'in Londra temasları, Türkiye'nin ekonomik görünümünü güçlendirmek ve yabancı yatırımcıları çekmek adına büyük önem taşıyor. Bu ziyaretin, Türkiye'nin uluslararası yatırımcılarla ilişkilerini daha da pekiştirmesi bekleniyor.

Kaynak: TAKVİM