Tonya Tereyağı Kültür ve Sanat festivalinin ilçeye büyük katkısı olduğunu ifade eden Arslan, festival için sponsor oldu. Arslan, “Memleketime aşığım. İnsanlarını seviyorum.

Zor coğrafyada mükemmel işler başarıyorlar. Tereyağımızı dünya biliyor ve tanıyor. Bizler de bir nebze katkı sunabiliyorsak ne mutlu. Yöresel yaşam, kültür,sanat,turizm ve tereyağı festivalin ana unsuru olarak kendini hissettirdi.Tonya bu işi biliyor ,yaşıyor ve yaşatıyor. Tebrikler Tonya halkımıza” dedi.

HALİ KONUŞTULAR

Trabzon Toptancılar Hali Dernek Başkanı Ercan Şılbır, yönetim kurulu ile Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nu ziyaret etti. Şılbır ile Zorluoğlu, sohbet ederek, halin genel durumu hakkında da istişare yaptılar. Şılbır, gösterdiği ilgiden dolayı Zorluoğlu’na teşekkür etti.

GÜNDEM 2024

AK Parti Trabzon il kadın kolları başkanı Ayfer Cihan, 18 ilçe kadın kolları başkanı ile istişare ve değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Eyof’ta kahvaltılı toplantıda günden 2024 seçimleriydi. Cihan, “18 ilçe Kadın kolu başkanlarımızla  2024 seçimlerine yönelik istişare ve değerlendirmelerde bulunduk. 18 ilçemiz gümbür gümbür enerji ve gayretle 2024 e hazırdır. Hep birlikte güçlüyüz” dedi.

KORAY BAŞKANI ÇİZDİLER

Trabzon’un Maçka ilçe belediye başkanı Dr. Koray Koçhan, kağıt üzerinde çizildi. Koçhan’ı makamında ziyaret eden Betül Kara, kara kalem ile çizdiği Koçhan’ın tablosunu hediye etti. Hediye karşısında çok duygulanan Koçhan, “Betül Kara kardeşime çok teşekkür ederim. Benim için harika bir hediye oldu” dedi.

EK MTV UZATILDI

Ek motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) 31 Ağustos'ta dolacak birinci taksit ödeme süresi, 6 Eylül gün sonuna kadar uzatıldı. Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Hazine ve Maliye Bakanlığınca yapılan değerlendirmeler neticesinde, 31 Ağustos Perşembe günü sonuna kadar ödenmesi gereken ek MTV'nin birinci taksitinin ödenme süresinin 6 Eylül Çarşamba günü sonuna kadar uzatılması kararlaştırıldı.

YÖK'TEN ÖNEMLİ KARAR

Yeni eğitim-öğretim faaliyetleri için hazırlık yapan üniversiteler için Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) flaş bir açılış kararı aldı. Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte Eylül ayı ortası itibariyle açılışa hazırlanan üniversitelerin birçoğunun takviminde değişiklik oldu. YÖK, daha önce birçok üniversite planlama yapmasına rağmen üniversitelere açılış tarihi olarak 2 Ekim 2023’ü bildirdi.

YÖK’ün üniversitelerin en erken 2 Ekim 2023’te eğitim-öğretim faaliyetlerine başlaması ile ilgiyi yazı senatolar aracılığı ile üniversitelere bildirilirken, birimlerin akademik takvimde düzenleme yapılması talimatı da verildi.

AMAN DİKKAT

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu raporlarını yayımladı. Meteoroloji tarafından Trabzon, Artvin, Erzurum, Gümüşhane, Rize, Bayburt, Ardahan, Giresun ve Kars için sarı kodlu uyarı yapıldı.

Kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulunan Meteoroloji, açıklamasında “Doğu kesimlerde hissedilir derecede (6 ila 12 derece) azalacağı, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz ile Kars, Ardahan ve Erzurum çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadeleri yer aldı.

BAKAN SİNYALİ VERDİ

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrencilerin okul içinde ve sınıflarda cep telefonu kullanmalarını engellemek için önlemler alacaklarını açıkladı. Dijital bağımlılıkla mücadele kapsamında okullarda cep telefonu kullanımına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Tekin, öğrencilerin derslerini aksatacak şekilde cep telefonu kullanmaları ve dijital cihazlarla sınıfa girilmemesi konusunda önlem alınacağını belirterek, "Ayrıca öğrencilerimizin okul dışında dijital ortamlarda zaman geçirmelerine neden olabilecek durumlardan ve ödev ya da benzeri bilgilendirmelerde sosyal medya uygulamalarının kullanılmasından kaçınmak için gerekli önlemleri alacağız. Dolayısıyla sınıflarda cep telefonlarının bulundurulması doğru değil" ifadelerini kullandı.