Hava Durumu Tahmini ve Uyarılar

Petlas 2024 Türkiye Şampiyonası'nın İlk Ayağı Vezirköprü'de Başlıyor! Petlas 2024 Türkiye Şampiyonası'nın İlk Ayağı Vezirköprü'de Başlıyor!

Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Balıkesir'in batı ilçeleri ile Denizli çevrelerinde yağmur ve sağanak yağış, Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar yağışı beklenmektedir. Diğer yerlerde ise az bulutlu ve açık bir hava beklenmektedir. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde pus ve sis, doğu kesimlerde ise buzlanma ve don olayı olabileceği uyarısı yapılmaktadır. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunduğu vurgulanmaktadır.

Hava sıcaklıklarının genellikle mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği, rüzgarın ise genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir.

Uyarılar bölümünde, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunduğu için dikkatli olunması gerektiği belirtilmektedir.

Batı Karadeniz'in bazı illerinde hava durumu tahminleri ise şu şekildedir:

Bolu: Parçalı ve az bulutlu, sıcaklık 17°C
Düzce: Parçalı ve az bulutlu, sıcaklık 21°C
Kastamonu: Parçalı ve az bulutlu, sıcaklık 15°C
Zonguldak: Parçalı ve az bulutlu, sıcaklık 15°C

Orta ve Doğu Karadeniz'in bazı illerinde hava durumu tahminleri ise şu şekildedir:

Amasya: Parçalı bulutlu, sıcaklık 17°C
Samsun: Parçalı bulutlu, sıcaklık 15°C
Tokat: Parçalı bulutlu, sıcaklık 15°C
Trabzon: Parçalı bulutlu, sıcaklık 13°C
Bu tahminlere göre, hava durumunun genellikle parçalı bulutlu ve sıcaklık değerlerinin mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği öngörülmektedir.

Muhabir: AYŞE SANCAK