Marmara ve Ege bölgelerinde parçalı ve az bulutlu hava hakim olacakken, Akdeniz'in bazı kesimlerinde sağanak yağışlar görülebileceği tahmin ediliyor. İç Anadolu'da öğle saatlerinde Niğde, Kayseri ve Sivas'ın doğu ilçelerinde yerel sağanak yağışlar beklenirken, Karadeniz'in bazı bölgelerinde de gök gürültülü sağanaklar görülebilir.

Trabzon Eski İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İBB’de Daire Başkanı Olarak Göreve Başladı Trabzon Eski İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İBB’de Daire Başkanı Olarak Göreve Başladı

Doğu Anadolu'da Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinde, Güneydoğu Anadolu'da ise genel olarak az bulutlu ve açık bir hava bekleniyor. Ancak sıcaklıkların yüksek seyretmesi nedeniyle, vatandaşların sıcaklık etkilerine karşı dikkatli olmaları gerektiği vurgulanıyor.

Bunaltıcı sıcaklar nedeniyle özellikle açık alanlarda uzun süre kalmaktan kaçınılması ve güneş koruma önlemlerinin alınması tavsiye ediliyor. Meteoroloji, vatandaşların güncel hava durumu raporlarını takip etmelerini ve gerekli tedbirleri almalarını öneriyor.

Kaynak: İNTERNETHABER