Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak zorunlu trafik sigortası ücretlerini içeren güncel tabloyu yayınladı. Bu açıklama milyonlarca araç sahibi için büyük bir önem taşıyor, çünkü trafik sigortası, olası bir kaza durumunda karşı tarafın aracına, üçüncü şahısların malına veya bedeni zararlarına karşı olan yükümlülükleri poliçe kapsamındaki teminat ve limitlere göre karşılar.

Yeni tarifeye göre, İstanbul'da taban fiyatlar 3.706 TL, Ankara'da ise 3.601 TL olarak belirlendi. Tavan fiyatlar ise İstanbul'da 22.236 TL, Ankara'da 21.607 TL olarak açıklandı.

Bu ücretler, her yıl aralık ayına göre yüzde 10'luk bir artışla güncelleniyor. Bu nedenle araç sahipleri, zorunlu trafik sigortası poliçelerini güncel tutarak yasal düzenlemelere uyum sağlamalıdırlar. Ayrıca, trafik sigortası olmadan trafiğe çıkmak kanunen yasak olduğu için, denetimlerde bu durumu tespit edilen araçlara cezai işlem uygulanacaktır.

Bankalar Kredi Kartı Limitlerinde Düzenlemeye Gidiyor Bankalar Kredi Kartı Limitlerinde Düzenlemeye Gidiyor

Araç sahipleri, güncel trafik sigortası ücretlerini dikkate alarak sigorta poliçelerini yenilemelidirler ve trafik kurallarına uymaya devam etmelidirler.
TAKA/BİROL SANCAK

Editör: Doğukan ÖZKURT