Alman teknik direktör Stefan Kuntz ile yolların ayrılmasının ardından göre getiriler İtalyan teknik adam Vincenza Montella'nın belirlediği aday kadroya yeni olarak Adana Demirspor’dan kaleci Ertaç Özbir, orta saha oyuncusu Emre Akbaba ve sağ kanat oyuncusu Yusuf Sarı’yı ekledi.  Montella, Trabzonspor’dan Uğurcan Çakır ile Eren Elmalı’yı aday kadroya davet ederken Abdülkadir Ömür yine davet edilmedi.

EURO 2024 Elemeleri D Grubu'nda Hırvatistan ve Letonya ile karşılaşacak olan A Milli Takımımızın aday kadrosu şu şekilde:

KALECİ: Uğurcan Çakır, Altay Bayındır, Doğan Alemdar, Ertaç Özbir,

DEFANS: Ferdi Kadıoğlu, Zeki Çelik, Abdülkerim Bardakcı, Cenk Özkacar, Kaan Ayhan, Merih Demiral, Ozan Kabak, Samet Akaydın, Eren Elmalı, Rıdvan Yılmaz

ORTA SAHA/FORVET: Berkan Kutlu, Emre Akbaba, Hakan Çalhanoğlu, İsmail Yüksek, Orkun Kökçü, Salih Özcan, Barış Alper Yılmaz, Yunus Akgün, Yusuf Sarı, Bertuğ Yıldırım, Cenk Tosun, Kenan Yıldız, İrfan Can Kahveci, Kerem Aktürkoğlu.

MONTELLA'NIN YARDIMCILARI BELLİ OLDU!

Yıldızlı zirveyi sevdi Yıldızlı zirveyi sevdi

A Milli Futbol Takımı’nda İtalyan Teknik Direktör Vincenzo Montella’nın yardımcıları Daniele Russo ile Selçuk Şahin oldu.

A Milli Futbol Takımı'nın yeni Teknik Direktörü Vincenzo Montella’nın yardımcıları belli oldu. Montella’nın teknik direktörlük kariyerinin başından beri kendisiyle çalışan Daniele Russo ile, uzun yıllar Fenerbahçe ve A Milli Takım forması giyen eski futbolcu Selçuk Şahin, İtalyan teknik adamın yardımcı antrenörleri oldu.

Selçuk Şahin, son olarak Başakşehir’de Teknik Direktör Emre Belözoğlu’nun yardımcılığını yapmıştı.

Analiz antrenörlüğüne Massimo Crivellaro ve Okan Aydıner getirilirken, atletik performans antrenörlüğünde ise Pierpaolo Polino ile Vural Durmuş görev yapacak. Adana Demirspor'dan Ozan Özerkan ile Eyüpspor’dan Emrah Karakovan milli maç dönemlerinde A Milli Takım’da kaleci antrenörü olarak görev alacak.

MİLLİ TAKIM'IN MAÇ TAKVİMİ

A Milli Takımımız, 12 Ekim Perşembe günü Hırvatistan ile deplasmanda; 15 Ekim Pazar günü ise Letonya ile Konya'da karşı karşıya gelecek.